Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

Назва:
АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,62 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. Г. С. СКОВОРОДИ
ГАПЕЄВА ІННА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 821. 161. 1
АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА
10. 01. 02 — російська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук
Харків — 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор Федоров В.В.,
Донецький національний університет
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор Фрізман Л.Г.
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди
кандидат філологічних наук, доцент кафедри зарубіжної літератури Марченко Т.М.
Горлівський державний педагогічний інститут іноземних мов ім. Н.К. Крупської, м. Горлівка
Захист відбудеться 21 лютого 2008 року о 10.00 години на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.03 у Харківському педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29,ауд.№216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. №215-В
Автореферат розісланий 18 січня 2008р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тищенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. "Батьки і діти" – найбільш довершений твір І.С.Тургенєва. Тому нарікати на відсутність наукової і критичної літератури не доводиться. Проте її дещо однобічно зорієнтовано, і хоча за останні півтора – два десятиліття ця ситуація поступово починає виправлятися, соціологічний аспект залишається домінуючим. Це, зрозуміло, має свої пояснення.
Свій роман сам автор бачив як інструмент "схоплювання" й осягання своєрідності суспільного процесу, отже, все те, що було предметом відображення, І.С.Тургенєв розглядав як основне, найсуттєвіше, таке, що існує і здійснюється саме по собі, за власними (соціальними) законами, а свій роман – тільки як засіб (поетичного в даному випадку) його віддзеркалення (введення в світле поле свідомості).
"Батьки і діти" традиційно інтерпретуються як відбиток полеміки між лібералами і демократами, певною мірою, як вагома подія цієї полеміки, що розгорілася з новою силою саме з появою роману. Кохання Базарова до Одинцової витлумачується у зазначеній перспективі як додатковий, хоча і важливий, епізод. Головне ж, поведінка Базарова стосовно Одинцової характеризується як зречення тих благородних цілей, які надихали реальних демократів. Здавна відоме визначення Базарова як трагічної постаті пов'язується з його соціальним статусом і поведінкою. Таке визначення Базарова ми знаємо зі слів самого І. С. Тургенєва. Письменник посилається на Достоєвського, котрий нібито вгадав його задум. Проте трагічність Базарова Тургенєв пов'язував з передчасністю появи героя на історичній арені, що і робило його приреченим на загибель. Це, з одного боку, фактично невірно, оскільки час революційних демократів вже наступив. З іншого ж боку, необхідним наслідком загибелі трагічного героя повинна бути зміна стану світу, перехід від неналежного до належного. У романі ця зміна дійсно відбувається, але вона не поєднана жодним зв’язком із соціальними конфліктами. Оскільки соціальна причина не визнається достатньою для формування і вирішення трагічного конфлікту, питання, таким чином, залишається відкритим. Хоча за півтора століття історії вивчення “Батьків і дітей” цю проблему не залишено поза увагою, вона лише трохи бентежила вчених. Тим часом проблема є важливою і заслуговує на увагу дослідників.
Треба відзначити, що в останнє десятиліття дослідницькі акценти у вивченні роману суттєво змістилися. Соціологічні і навіть соціокультурні узагальнення, а, тим більше, переспіви класичних тлумачень поступилися місцем більш менш успішним загальноестетичним і власне теоретико-літературним дослідженням. Помітним явищем стала монографія С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: АРХІТЕКТНІКА РОМАННОГО ГЕРОЯ: “БАТЬКИ ТА ДІТИ” І. С. ТУРГЕНЄВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок