Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ОПЛАТИ ПРАЦІ

ВДОСКОНАЛЕННЯ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ОПЛАТИ ПРАЦІ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ОПЛАТИ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,29 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут демографії та соціальних досліджень
БОНДАРЕНКО Ольга Миколаївна |
УДК 331.101.26
ВДОСКОНАЛЕННЯ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ОПЛАТИ ПРАЦІ
Спеціальність 08.00.07 - демографія, економіка праці, соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економіки НАН України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Мандибура Віктор Омелянович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, МОН України
професор кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Семикіна Марина Валентинівна,
Кіровоградський національний технічний
університет МОН України,
професор кафедри економіки
та організації виробництва
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник,
заслужений економіст України
Кір’ян Тетяна Михайлівна,
Науково-дослідний інститут праці та
зайнятості населення Міністерства праці України
і НАН України, директор
Захист відбудеться “ 12 ” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.247.01 Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “9” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Полякова С.В.


Загальна характеристика ДИСЕРТАЦІЙНОЇ роботи
Актуальність теми. У період трансформаційних перетворень економіки вектор Європейського вибору України нагально вимагає наближення рівня продуктивності праці, заробітної плати і доходів найманих працівників до рівня розвинутих країн шляхом створення відповідних умов для високопродуктивної трудової діяльності як з боку роботодавців так і держави.
Нееквівалентно низька зарплата не компенсує витрат і результатів найманої праці, що не лише поширює бідність та вкрай негативно впливає на процес відтворення робочої сили, знижує її якість, а й звужує внутрішній ринок, обумовлює примітивізацію потреб, сприяє деградації вітчизняного трудового потенціалу, активізує розвиток тіньових процесів і відплив найбільш здібних фахівців за кордон тощо.
Завдання реформування наявного механізму оплати праці потребує подальшого системного аналізу його стану, динаміки, закономірностей організації, вияву існуючих суперечностей та пошуку ефективних заходів щодо їх розв’язання. Це диктує необхідність подальшого проведення наукових досліджень особливостей функціонування механізму оплати праці як у загальній системі нового механізму ринкового господарювання, так і на рівні взаємодії його внутрішніх системних складових: механізму регулювання, механізму мотивації, механізму організації, механізму інституціонального забезпечення тощо.
Стан наукової розробки проблеми. Вагомий внесок у розробку проблем регулювання заробітної плати здійснили економісти дальнього зарубіжжя Барр Р., Брю С.Л., Гелбрейт Дж.К., Кейнс Дж.М., Корнаі Я., Макконнел К.Р., Маршалл А., Мескон М.Х., Пігу А., Самуельсон П., Сміт Р.С., Еренберг Р.Дж., Ерхард Л., та інші.
Серед радянських економістів першими почали досліджувати проблеми виміру затрат і результатів праці С.Г.Струмілін, В.С. Немчінов та В.В. Новожилов та ін.
На сучасному етапі становлення ринкових відносин важливу роль для розвитку науки у сфері оплати праці відіграють дослідження в області: підвищення продуктивності та ефективності праці Д.П. Богині, О.А. Богуцького, І.К. Бондар; трудової мотивації та організації системи оплати праці Т.М. Кір’ян, А.М. Колота, Г.Т. Кулікова, В.Д. Лагутіна, І.Л. Петрової, М.В. Семикіної; організації та нормування праці Е.І. Андрющенка, В.П. Бабича, Б.М. Ігумнова, Т.П. Завгородньої, Г.І. Калитича, Ю.М. Кулікова, В.М. Нижника, Ю.І. Палкіна, В.А. Плаксова; підвищення ефективності праці у сфері науково-технічної та інноваційної діяльності Л.К. Безчасного, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ РИНКОВОГО МЕХАНІЗМУ ОПЛАТИ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок