Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ ДО РОБОТИ З ПІДЛІТКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ ДО РОБОТИ З ПІДЛІТКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

Назва:
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ ДО РОБОТИ З ПІДЛІТКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,40 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д.УШИНСЬКОГО (м. Одеса)
ВЄЙЛАНДЄ ЛІЛІЯ ВОЛЬДЕМАР-ВІКТОРІВНА
УДК: 371.4 – 053.6 (477.74) (043.3)
ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ
ДО РОБОТИ З ПІДЛІТКАМИ
ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник -
Офіційні опоненти: -
 
- | доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України,
Синьов Віктор Миколайович,
Інститут корекційної педагогіки і психології, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова (м.Київ), директор
кандидат педагогічних наук
Шапошнікова Наталія Петрівна,
Професійно-технічне училище №5 Одеської національної юридичної академії, директор
Провідна установа - | Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг
Захист дисертації відбудеться “14 ” квітня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського (м. Одеса) за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 9 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С. Трифонова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена відсутністю системи підготовки майбутніх учителів для роботи в інтернатних закладах, фахівців для роботи з підлітками девіантної поведінки у притулках, кімнатах тимчасового перебування, центрах соціальної, психологічної реабілітації. Тому серед пріоритетних напрямів сучасної педагогічної науки вагоме місце посідає дослідження широкого кола питань підготовки майбутнього фахівця, зокрема підготовки до роботи з підлітками девіантної поведінки.
Проблема підготовки вчителя до роботи з підлітками девіантної поведінки, її різні аспекти, привертала увагу багатьох дослідників. Ученими досліджено: соціально-педагогічні причини виникнення асоціальної поведінки неповнолітніх (Ю.В.Гербєєв, Е.Г.Костяшкін, Г.П.Медвєдєв, В.М.Оржеховська), психологічну специфіку правопорушень неповнолітніх (С.А.Белічева, В.В.Ковальов), діагностику відхилень у поведінці школярів (А.С.Белкін, О.І.Кочетов, В.М.Обухов), шляхи і засоби попередження асоціальної поведінки учнів (В.Г.Баженов, О.Д. Гонєєв, Л.В.Кондрашова), профілактику девіантної поведінки неповнолітніх (І.В.Козубовська, Т.Є.Колесіна, І.І.Парфенович, Г.О. Пономаренко), корекцію відхилень у поведінці неповнолітніх (Н.М.Апетик, Г.В.Товканець), теоретичні і методичні засади підготовки студентів ВНЗ до виховної діяльності з неповнолітніми (Т.А.Андрошок, Н.А.Бугаєць, О.А.Дубасенюк, Г.В. Троцко), фактори, що впливають на формування девіантної поведінки особистості та особливості корекційної роботи з підлітками (І.Доллард, К.Леонгард, Д.Міллер, М.Раттер, Й.Толман, К.Хелкама та ін.).
У пошуках шляхів підготовки студентів до роботи з підлітками девіантної поведінки важливе значення посідають наукові праці вчених з питань підготовки майбутніх учителів у педагогічних інститутах та університетах (І.М.Богданова, А.М.Богуш, М.Б.Євтух, І.А.Зязюн, Е.Е.Карпова, З.Н. Курлянд, А.Ф.Линенко, Р.І.Хмелюк, О.С. Цокур), класичних університетах (А.М.Алексюк, Л.Г.Коваль, В.В.Сагарда). Проблемі формування особистості вчителя, практичної підготовки до педагогічної діяльності, зокрема до роботи з важковиховуваними, присвячені роботи О.О.Абдулліної, І.П.Огороднікова, А.І.Піскунова, В.О.Сластьоніна, М.Н.Фіцули.
Аналіз психолого-педагогічної літератури з проблеми підготовки студентів університету до роботи з підлітками девіантної поведінки засвідчив, що й досі не вивчено сутність підготовки студентів класичного університету до роботи з підлітками девіантної поведінки, недостатньо розкрито особливості формування готовності до цього напряму професійної діяльності в майбутніх учителів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ УНІВЕРСИТЕТУ ДО РОБОТИ З ПІДЛІТКАМИ ДЕВІАНТНОЇ ПОВЕДІНКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок