Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТВОРЕННЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВИХ ГРУП В УКРАЇНІ І КРАЇНАХ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ

СТВОРЕННЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВИХ ГРУП В УКРАЇНІ І КРАЇНАХ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ

Назва:
СТВОРЕННЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВИХ ГРУП В УКРАЇНІ І КРАЇНАХ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,22 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Хатем Ахмед Ібрагім Румі

УДК 339. 727.22. (510)
СТВОРЕННЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВИХ ГРУП В УКРАЇНІ І КРАЇНАХ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ
Спеціальність 08.05.01 – Світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2002
Дисертацією є рукопис
 
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет
Міністрества освіти і науки України,
завідувач кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Гаврилюк Олег Вікторович,
провідний науковий співробітник відділу проблем
глобалістики, геополітики і геоекономіки Інституту
світової економіки і міжнародних відносин
НАН України, м.Київ.
кандидат економічних наук, доцент,
Виноградова Олена Володимирівна,
завідувачка кафедри міжнародної економіки і права
Донецького державного університету економіки та
торгівлі ім. М.Туган-Барановського Міністрества
освіти і науки України.
Провідна установа – Українська академія зовнішньої торгівлі Міністерства
економіки і з питань європейської інтеграції України.
Захист відбудеться 23 вересня 2002 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 Донецького національного університету за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, к. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: м Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 19 серпня 2002
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, доцент Калініна С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук шляхів виходу з кризи, реформування економіки України стимулює підвищений інтерес економістів і політиків, підприємців і банкірів до фінансово-промислових груп (ФПГ) як форми організації підприємницької діяльності.
Створення ФПГ допоможе виявити економічні пріоритети, сконцентрувати ресурси в самих передових галузях промисловості і синтезувати в одній структурі різнорідні капітали з різними циклами відтворювання. ФПГ можуть укріпити господарські зв'язки, протистояти спаду виробництва, забезпечити грошову стабілізацію, підвищити зовнішньоекономічну конкурентноздатність українських товарів, створити передумови для диверсифікації виробництва і прискорити структурні зрушення в економіці.
Злиття фінансового капіталу з промисловим і створення на цій основі ФПГ відображає тенденції сучасного, індустріального і постіндустріального розвитку економіки. Взаємозв'язок основних видів капіталу досяг такого рівня, коли їх автономне існування стає недоцільним і вимагає створення єдиних організаційних центрів, які б їх регулювали.
В економічному розвиткові України надзвичайно важливу роль відіграє зовнішньоекономічний чинник. Розвиток зовнішньоекономічної діяльності України, підвищення її ефективності, безпеки і стабільності економічного розвитку ще більш актуалізує проблему створення ФПГ і їх транснаціоналізації. Аналіз процесів інтеграції і транснаціоналізації, що проходять в розвинених і нових індустріальних країнах, дозволяє зробити висновок про те, що транснаціоналізація економічної діяльності у всьому різноманітті її форм є найважливішою передумовою, неодмінною умовою і ведучою ланкою зовнішньоекономічної експансії національного капіталу.
Найбільш важливим практичним застосуванням теоретичних положень, закономірностей і тенденцій транснаціоналізації може стати розробка в Україні науково обґрунтованої стратегії зовнішньоекономічної діяльності і, зокрема, зовнішньоекономічної експансії українського капіталу.
Важливо відмітити, що постановка задачі зовнішньоекономічної експансії як найважливішої частини національної стратегії розвитку в більшості передових нині країн набагато (іноді на десятиріччя) передувала самій економічній експансії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТВОРЕННЯ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ ФІНАНСОВО-ПРОМИСЛОВИХ ГРУП В УКРАЇНІ І КРАЇНАХ БЛИЗЬКОСХІДНОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок