Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> течія волокноутворюючих розплавів поліамід 6,6 – поліетилентерефталат при формуванні монониток

течія волокноутворюючих розплавів поліамід 6,6 – поліетилентерефталат при формуванні монониток

Назва:
течія волокноутворюючих розплавів поліамід 6,6 – поліетилентерефталат при формуванні монониток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,61 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Київський Національний університет
технологій та дизайну
На правах рукопису
Дрогун Олексій Валерійович
УДК 677.494:678.01
течія волокноутворюючих розплавів
поліамід 6,6 – поліетилентерефталат
при формуванні монониток
Спеціальність 05.17.15 – технологія хімічних волокон
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2002Дисертація є рукопис
Робота виконана у відкритому акціонерному товаристві “
Хімтекстильмаш” (м. Чернігів), Мінпромполітики України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор Романкевич Олег
Володимирович, професор кафедри технології переробки полімерів і опоряджувального виробництва Київського національного університету технологій та дизайну.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Луцик Ростислав
Володимирович, завідуючий кафедрою теплотехніки, охорони праці та навколишнього середовища Київського національного університету технологій та дизайну.
- доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Пєтухов Аркадій Дем'янович, директор випробувального центру ВАТ “УкрНДІпластмаш” (м. Київ).
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
(відділ модифікації полімерів).
Захист дисертації відбудеться “25” вересня 2002р. о 1400 на засіданні спеціалізованої ради Д 26.102.04 у Київському національному університеті технологій і дизайну за адресою: 01601, м. Київ, вул. Немировича - Данченка, 2, тел. 290-53-25.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Київського національного університету технологій і дизайну за адресою: м. Київ, вул. Немировича - Данченка, 2.
Автореферат розіслано “ 11 ” липня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Шостак Т. С.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Основною метою технології полімерів взагалі, і технології хімічних волокон зокрема, є “перетворення предметів дослідження в предмет використання”. Дослідження матеріалів на основі гетерогенних систем знаходяться на передньому краї сучасної науки, а їх величезна різноманітність дозволяє зробити припущення, що як проблеми їх дослідження, так і проблеми технології формування волокон з них будуть актуальними ще довгий час.
Теоретичні основи технології формування хімічних волокон закладено роботами С. П. Папкова, А. Зябицького, К. Є. Перепьолкіна. В області формування волокон з розплавів сумішей полімерів великий внесок належить вченим вітчизняної школи, засновником якої є А. В. Юдін.
Підгрунтям для створення теорії формування волокон з розплавів сумішей полімерів є наука про гетерогенні полімерні системи, основними складовими якої є термодинамічна теорія сумісності полімерів і колоїдна хімія полімерів.
Визначення властивостей сумішей полімерів виключно на підставі властивостей утворюючих їх компонентів, у загальному випадку, є неможливим. Причиною цього є міжфазні явища, зокрема, утворення перехідних областей, властивості яких відрізняються від властивостей полімерів в об'ємі і які можуть значною мірою визначати властивості матеріалів, що переробляються. Тому кількісне узагальнення результатів досліджень по формуванню волокон з розплавів сумішей полімерів на основі єдиних теоретичних співвідношень на сучасному етапі не видається можливим. Залежність властивостей розплавів сумішей полімерів від характеру їх дисперсної структури призводить до необхідності встановлення залежностей між властивостями суміші і її дисперсною структурою при зміні технологічних параметрів формування.
У зв'язку з вищевикладеним викликає інтерес дослідження можливості застосування методів математичного моделювання, які використовуються у теоретичних дослідженнях формування волокон і ниток з розплавів полімерів, для моделювання формування з розплавів сумішей полімерів. Моделі формування включають розгляд математичних моделей екструзійної підготовки розплавів до волокноутворення та волокноутворення.
Отже, актуальність дослідження технології формування волокон із сумішей поліамід 6,6 (ПА6,6) – поліетилентерефталат (ПЕТФ) обумовлена, у теоретичному аспекті, по-перше, необхідністю дослідження можливості застосування математичних моделей екструзійної підготовки розплавів до волокноутворення і волокноутворення однокомпонентних полімерних матеріалів до сумішей полімерів, і, по-друге, необхідністю пошуку закономірностей впливу технологічних параметрів на утворення мікроструктури і властивостей суміші на різних стадіях формування волокон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: течія волокноутворюючих розплавів поліамід 6,6 – поліетилентерефталат при формуванні монониток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок