Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розробка методу контролю параметрів газових викидів промислових вибухів у кар'єрі

розробка методу контролю параметрів газових викидів промислових вибухів у кар'єрі

Назва:
розробка методу контролю параметрів газових викидів промислових вибухів у кар'єрі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство праці та соціальної політики України
Національний науково-дослідний інститут охорони праці
Мірошниченко Наталія Сергіївна
УДК 331.452
розробка методу контролю параметрів газових викидів
промислових вибухів у кар'єрі
05.26.01 - Охорона праці
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2002Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науково-дослідному інституті охорони праці Міністерства праці та соціальної політики України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Крівцов Микола Васильович,
Національний науково-дослідний інститут охорони праці,
завідувач лабораторії
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бересневич Петро Васильович
Криворізький технічний університет, завідувач кафедри
теплогазопостачання, вентиляції та охорони навколишнього середовища
кандидат технічних наук
Теличко Костянтин Едуардович
Національний технічний університет України “КПІ”,
доцент кафедри охорони праці та довкілля
Провідна установа: Український державний науково-дослідний інститут
безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості (НДІБПГ), м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться 17.06.2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.802.01 у Національному науково-дослідному інституті охорони праці за адресою: 04060, Київ-60, вул. Вавилових, 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного науково-дослідного інституту охорони праці: 04060, Київ-60, вул. Вавилових, 13.
Автореферат розіслано 16.05.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент Ковтун І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Людина має право на безпечні та нешкідливі умови праці, що регламентовано законом “Про охорону праці”. Кожне підприємство в державі повинно дотримуватись вимог законодавства. Найгостріше питання з охорони праці стоять у гірничій промисловості, де газові викиди (ГВ), що утворюються під час вибухів вибухових речовин (ВР), значно забруднюють атмосферу кар'єрів шкідливими газами.
У гірничодобувній промисловості України за рік використовується понад 100 тис. т. вибухових матеріалів. При цьому в атмосферу викидається до 100 млн. м3 газів, у тому числі, близько 10 млн. м3 шкідливих. Таке зосередження газів в атмосфері небезпечне для здоров'я працюючих у кар'єрах, яких в Україні налічується понад 70 тисяч чоловік. Зважаючи на вищесказане, задача дослідження процесу утворення і поширення ГВ від промислових вибухів ВР та визначення кількісного і якісного складу ГВ є актуальною на даному етапі розвитку гірничої справи. У зв'язку з цим, значний науковий і практичний інтерес становить розробка оперативного методу контролю параметрів ГВ промислових вибухів у кар'єрі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана автором згідно з Національною програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 1996-2000 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 02.11.96 № 1345 і науково-дослідної роботи (НДР) Національного науково-дослідного інституту (НДІ) охорони праці “Дослідження та розробка безпечних технологій проведення вибухових робіт з використанням безтротилових вибухових речовин”, № ДР 0196И006647. У НДР автором, як виконавцем, запропоновано метод контролю параметрів газових викидів, обґрунтовано методику вимірювань та досліджено безпеку безтротилових вибухових речовин з точки зору виділення загальної кількості продуктів детонації в результаті вибухового перетворення ВР і, зокрема, діоксиду азоту, як найбільш стійкого і шкідливого газу.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка дистанційного методу контролю параметрів газових викидів промислових вибухів на основі дослідження процесу утворення і поширення газових викидів від вибухів ВР за кольором у видимому діапазоні хвиль для оцінки загазованості атмосфери кар'єру.
Досягнення поставленої в роботі мети здійснене вирішенням наступних задач:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: розробка методу контролю параметрів газових викидів промислових вибухів у кар'єрі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок