Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАКОНОМІРНОСТІ АБСОРБЦІЇ СІРКОВОДНЮ ІЗ ГАЗІВ СОДОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПРОВАЛЬНИХ ТАРІЛКАХ

ЗАКОНОМІРНОСТІ АБСОРБЦІЇ СІРКОВОДНЮ ІЗ ГАЗІВ СОДОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПРОВАЛЬНИХ ТАРІЛКАХ

Назва:
ЗАКОНОМІРНОСТІ АБСОРБЦІЇ СІРКОВОДНЮ ІЗ ГАЗІВ СОДОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПРОВАЛЬНИХ ТАРІЛКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,75 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Гавриленко Світлана Юріївна
УДК 661.321
ЗАКОНОМІРНОСТІ АБСОРБЦІЇ СІРКОВОДНЮ ІЗ ГАЗІВ СОДОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПРОВАЛЬНИХ ТАРІЛКАХ
Спеціальність 05.17.08 – Процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник
Цейтлін Мойсей Абрамович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри хімічної техніки та промислової екології.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Фокін Віталій Сергійович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри теплотехніки;
кандидат технічних наук,
Анохін Георгій Олексійович,
ВАТ “УкрНДІХіммаш”, м. Харків,
завідувач лабораторією
роторноплівчатих апаратів.
Провідна установа - Національний технічний університет “Львівська політехніка”, кафедра хімічної інженерії та промислової екології, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “01” березня 2001 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.05 в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе 21.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “30” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тимченко В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивний розвиток промисловості в останні десятиріччя, концентрація промислових об'єктів у відносно невеликих по площі регіонах з високою щільністю населення привели до забруднення природного середовища та сприяли підвищенню уваги суспільства та державних організацій до природоохоронної діяльності.
Задача зниження токсичних викидів в атмосферу являє собою актуальну проблему хімічної промисловості та її содової галузі. В порівнянні з іншими хімічними та нафтохімічними підприємствами, содові заводи викидають відносно невеликі об'єми газів, в основному нетоксичних (двооксид вуглецю, аміак та інші ). Але серед них є і така токсична речовина, як сірководень. Основні сировинні матеріали, які використовуються для отримання кальцинованої соди, не містять сульфід-іону і тому не виділяють в повітря сірководень. Останній потрапляє в технологічні рідини разом з аміачною водою, яка традиційно поступає з коксохімічних підприємств. Крім того, в амонізований розчин вводять деяку кількість гідросульфіду амонію. Ця речовина перешкоджає корозії чавуну, з якого виготовлена апаратура, і без цього неможливо отримати продукт необхідної якості по вмісту заліза.
Хоча кількість сірководню у газових викидах не перевищує 60 – 70 г на тонну соди, і концентрація його становить 150 –250 мг/м3, однак це перевищує величину, передбачену нормативами гранично допустимих викидів (50 – 80 мг/м3). Тому актуальним є дослідження закономірностей очищення газів содового виробництва від сірководню та розробка на цій основі системи газоочищення, яка б мала за мету зниження вмісту сірководню в викидах до передбаченої нормативами величини.
Дана робота присвячена вивченню закономірностей абсорбції сірководню технологічними рідинами содового виробництва на провальних тарілках з газів, що містять сірководень у невеликій кількості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках науково-технічної програми 01.003 “Основні напрямки розвитку виробництва кальцинованої соди до 2010 р.”, п.15 (затверджена Державним комітетом СРСР з науки та техніки №555 від 30.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ЗАКОНОМІРНОСТІ АБСОРБЦІЇ СІРКОВОДНЮ ІЗ ГАЗІВ СОДОВОГО ВИРОБНИЦТВА НА ПРОВАЛЬНИХ ТАРІЛКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок