Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНЦЕПТУАЛЬНА СЕМАНТИКА СУБСТАНТИВНИХ КОМПОЗИТІВ-БАХУВРИХІ (на матеріалі антропосемічної лексики сучасної англійської мови)

КОНЦЕПТУАЛЬНА СЕМАНТИКА СУБСТАНТИВНИХ КОМПОЗИТІВ-БАХУВРИХІ (на матеріалі антропосемічної лексики сучасної англійської мови)

Назва:
КОНЦЕПТУАЛЬНА СЕМАНТИКА СУБСТАНТИВНИХ КОМПОЗИТІВ-БАХУВРИХІ (на матеріалі антропосемічної лексики сучасної англійської мови)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,08 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСИЛЬЄВА Олена Григорівна
УДК 81’373.(23+611)=111
КОНЦЕПТУАЛЬНА СЕМАНТИКА
СУБСТАНТИВНИХ КОМПОЗИТІВ-БАХУВРИХІ
(на матеріалі антропосемічної лексики сучасної англійської мови)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі граматики та історії англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Омельченко Лариса Федорівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра граматики та історії
англійської мови, професор
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Бєссонова Ольга Леонідівна,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри англійської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Соловйова Лариса Федорівна,
Житомирський державний університет імені Івана Франка, кафедра англійської філології, доцент
Провідна установа | Запорізький національний університет,
кафедра теорії та практики перекладу,
Міністерство освіти і науки України, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 24 лютого 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “ 20 ” січня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор |
О.М.Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Когнітивний підхід до мови орієнтує лінгвістичні розвідки на пояснення семантичних явищ з урахуванням наших знань про особливості концептуальної системи людини та про ті ментальні операції, що застосовуються при обробці інформації (О.С.Кубрякова, С.А.Жаботинcька, А.Е.Левицький, М.М.Полюжин, G.Fauconnier, G.Lakoff, R.Langacker та ін.). Таке пояснення спирається на концептуальні моделі, що упорядковують значення мовних одиниць різних рівнів, зокрема одиниць, які належать до певних лексичних підсистем (С.А.Жаботинська, Н.І.Панасенко, Л.В.Гнаповська, Л.О.Ніжегородцева-Кириченко). Однією з таких підсистем в сучасній англійській мові є антропосемічні субстантивні композити-бахуврихі (АСКБ), аналізу яких присвячена реферована дисертація.
Під АСКБ ми розуміємо загальні назви осіб типу red head, які є екзоцентричними складними іменниками з комплексною ономасіологічною ознакою та експліцитно не вираженою ономасіологічною базою, що називають людину за домінантною рисою і мають посесивний характер.
Композити-бахуврихі, наявні в різних мовах, мають свої особливості, про які йшлося у цілому ряді лінгвістичних робіт. Так, досліджувалися структурні та семантичні (М.Д.Каракотов, О.Д.Мєшков, H.Marchand, N.Bergsten, B.Selten), функціональні (Л.Ф.Омельченко, М.М.Полюжин) та когнітивно-ономасіологічні (О.В.Деменчук) особливості англійських композитних бахуврихі. У ряді праць розглядається еволюція німецьких субстантивних композитів-бахуврихі в діахронії (В.Г.Рудий), а також аналізується їх номінативний і стилістичний потенціал на сучасному етапі розвитку німецької мови (Г.П.Дьяконов). Серед робіт, присвячених композитам-бахуврихі, є також типологічні дослідження, в яких порівнюються особливості зазначених мовних форм у німецькій і французькій мовах (В.Л.Силін). Запропонований у реферованій дисертації лінгвокогнітивний аналіз англійських АСКБ спрямований на пояснення концептуальних основ їх семантики, що зумовлюють і номінативний потенціал, і формальну структуру, і функціонування цих мовних одиниць.
Актуальність роботи зумовлена загальною спрямованістю сучасних когнітивно орієнтованих лінгвістичних досліджень на виявлення розумових структур, що репрезентуються різнорівневими мовними засобами та зумовлюють специфіку останніх. У цьому контексті набуває актуальності встановлення структурних і семантичних особливостей АСКБ, яке спирається на специфіку відповідних концептуальних моделей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОНЦЕПТУАЛЬНА СЕМАНТИКА СУБСТАНТИВНИХ КОМПОЗИТІВ-БАХУВРИХІ (на матеріалі антропосемічної лексики сучасної англійської мови)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок