Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ТА ПРОГНОЗУВАННІ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ТА ПРОГНОЗУВАННІ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ТА ПРОГНОЗУВАННІ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,00 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Херсонський національний технічний університет
СЛОБОДЕНЮК ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 681.51
СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ТА ПРОГНОЗУВАННІ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Херсонському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Шарко Олександр Володимирович, Херсонський національний технічний університет МОН України, професор кафедри загальної та прикладної фізики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ісаєв Євген Олексійович, Херсонський національний технічний університет МОН України, професор кафедри технічної кібернетики;
кандидат технічних наук, доцент Хошаба Олександр Мирославович, Вінницький національний технічний університет МОН України, доцент кафедри інформаційного менеджменту.
Провідна установа: Національний авіаційний університет МОН України, кафедра систем керування і метрології, м. Київ.
Захист відбудеться “4” липня 2006 р. o 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.052.01 в Херсонському національному технічному університеті МОН України за адресою: 73008, м.Херсон, Бориславське шосе, 24, корпус № 3.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського національного технічного університету МОН України, 73008 м. Херсон, Бориславське шосе, 24.
Автореферат розісланий “ 2 ” червня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Костін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА
Актуальність теми. Складні системи різної природи – технічні, екологічні, економічні та фінансові – розвиваються в умовах впливу випадкових збурень різного характеру, що приводить до виникнення нестаціонарностей процесів – появи тренду та гетероскедастичності. Нестаціонарності супроводжуються, як правило, нелінійностями, що вимагає розвитку та застосування нестандартних підходів до моделювання та прогнозування процесів, що аналізуються. Для забезпечення високої адекватності математичних та статистичних моделей, а також високоякісних прогнозів необхідно критично аналізувати, розвивати і застосовувати існуючі методи, такі як методи на основі моделей авторегресії із ковзним середнім (АРКС), метод групового врахування аргументів, методи оптимального оцінювання та фільтрації, найближчого сусіда та багато інших. З іншого боку, суттєвого вдосконалення моделей та відповідних прогнозів можна досягти шляхом застосування нейронних мереж різних модифікацій, адаптування методів оптимальної фільтрації до нестаціонарних процесів, шляхом розвитку методів на основі теорії розпізнавання образів та нестандартних регресійних підходів до моделювання.
Проблеми математичного моделювання нестаціонарних процесів стають все більше актуальними також завдяки можливості розвитку комп’ютерних інформаційних технологій, зокрема систем підтримки прийняття рішень (СППР), які інтегрують в собі самі сучасні методи взаємодії комп’ютер – особа, що приймає рішення (ОПР), моделі та методи прийняття рішень, методи прогнозування та менеджменту процесів різної природи. Все це поєднується із зручним представленням результатів обчислень альтернативних варіантів прийняття рішень, адаптивним дружнім інтерфейсом, базою знань і даних. Аналізу, моделюванню та прогнозуванню процесів різної природи приділялась велика увага в роботах Є.В.Бодянського, О.Г. Івахненка, Є.О.Ісаєв, Ю.П.Лукашина, І.Г.Лук’яненко, Л.М.Любчика, О.А.Павлова, В.С.Степашка, В.М.Томашевського, та багатьох інших вчених. На сьогоднішній день, залишаються відкритими проблеми, пов’язані, зокрема, з моделюванням та прогнозуванням нестаціонарних процесів, наприклад, процесів зі змінною в часі дисперсією, процесів з випадковими змінами параметрів внаслідок впливу випадкових збурень різної природи та інші.
В дисертаційній роботі основна увага приділяється проблемам моделювання і прогнозування нестаціонарних процесів – процесів з трендами різного характеру та процесів зі змінною дисперсією (гетероскедастичні процеси).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМА ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ПРИ МОДЕЛЮВАННІ ТА ПРОГНОЗУВАННІ НЕСТАЦІОНАРНИХ СТОХАСТИЧНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок