Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механіка формозмінювання крутозігнутих колін новим методом холодного пластичного деформування як основа оцінки якості деталей

Механіка формозмінювання крутозігнутих колін новим методом холодного пластичного деформування як основа оцінки якості деталей

Назва:
Механіка формозмінювання крутозігнутих колін новим методом холодного пластичного деформування як основа оцінки якості деталей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,72 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Грушко Олександр Володимирович
УДК 621.919
Механіка формозмінювання крутозігнутих колін новим
методом холодного пластичного деформування
як основа оцінки якості деталей
05.03.05 – процеси та машини обробки тиском
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому державному технічному університеті, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник д. т. н., професор Огородніков Віталій Антонович,
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри опору матеріалів та прикладної механіки.
Офіційні опоненти: д. т. н., професор Шамарін Юрій Євгенович,…...…
Науково-виробниче об’єднання "Славутич", генеральний директор, м. Київ;
к. т. н., доцент Калюжний Володимир Леонідович,
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", доцент кафедри обробки металів тиском.
Провідна установа Інститут надтвердих матеріалів імені В. М. Бакуля НАН України, 20-й відділ, м. Київ.
Захист відбудеться “31” _січня_2001 р. о _16_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05.052.03 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького державного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “29” _грудня_ 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Дерібо О. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою проблемою на сучасному етапі формування вітчизняної ринкової економіки є виробництво конкурентноспроможної продукції. Забезпечити високу якість і низьку вартість продукції можна створенням і впровадженням в промисловість маловідхідних, енергозберігаючих та екологічно чистих технологій. Проте в Україні і досі в багатьох випадках використовуються енергомісткі та екологічно шкідливі технології, зокрема промислове виготовлення крутозігнутих колін методом гарячого протягування через рогоподібний сердечник.
Співробітниками Інституту надтвердих матеріалів під керівництвом проф. О. О. Розенберга розроблено спосіб одержання крутозігнутих колін під назвою "Новий метод холодного пластичного деформування крутозігнутих колін" (ХПД), в основі якого лежить одночасне протягування зі згинанням заневоленої труби. Розроблена на основі цього методу технологія дозволяє одержувати вироби з різних сталей, у тому числі із нержавіючих. Вона має суттєві переваги в порівняні з іншими за економічністю та екологічністю і за своїми ознаками відноситься до розряду високих. Необхідність даної технології зростає через відсутність в Україні промислового виготовлення колін з нержавіючої сталі, необхідних для атомної, хімічної і харчової галузей. Вартість колін із нержавіючих сталей, які закуповуються за рубежем, у 5-7 разів перевищує вартість колін із сталі 20, одержуваних в Україні.
Однак, для нового перспективного методу штампування відсутній науково обгрунтований розрахунковий апарат, за допомогою якого можна спрогнозувати якість виробів та відповідність стандартам і визначати необхідні параметри технологічного процесу на стадії його проектування, що є важливою умовою впровадження технології в промисловість.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Роботу виконано у відповідності до плану кафедри опору матеріалів і прикладної механіки Вінницького державного технічного університету в рамках пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки, визначених Верховною Радою України, зокрема “Екологічно чиста енергетика та ресурсозберігаючі технології”.
Мета і задачі дослідження.
Мета дисертаційної роботи – створення науково обгрунтованого розрахункового апарату, який дозволить визначити напружено-деформований стан (НДС) крутозігнутих колін у процесі їх формозмінювання новим методом ХПД, і на цій основі спрогнозувати якість деталей розрахунковим шляхом, а також визначити енергосилові характеристики, основні закономірності й особливості нового процесу формоутворення колін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Механіка формозмінювання крутозігнутих колін новим методом холодного пластичного деформування як основа оцінки якості деталей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок