Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЗДАТНОСТЕЙ до управлінської ДІЯЛЬНОСТІ У ФАХІВЦІВ БІБЛІОТЕЧНОЇ СФЕРИ

РОЗВИТОК ЗДАТНОСТЕЙ до управлінської ДІЯЛЬНОСТІ У ФАХІВЦІВ БІБЛІОТЕЧНОЇ СФЕРИ

Назва:
РОЗВИТОК ЗДАТНОСТЕЙ до управлінської ДІЯЛЬНОСТІ У ФАХІВЦІВ БІБЛІОТЕЧНОЇ СФЕРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
 
ЄРМОЛАЄВА ГАННА АНАТОЛІЇВНА
УДК [023.5]:658
РОЗВИТОК ЗДАТНОСТЕЙ до управлінської ДІЯЛЬНОСТІ У ФАХІВЦІВ БІБЛІОТЕЧНОЇ СФЕРИ
07.00.08 - книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Монько Тетяна Савівна,
Київський національний університет культури і мистецтв, професор
кафедри бібліотекознавства та інформаційних ресурсів.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Чачко Ада Семенівна,
Київський національний
університет культури і мистецтв,
професор кафедри соціально- гуманітарних дисциплін;
кандидат педагогічних наук, доцент
Саприкін Георгій Анатолійович,
Державна бібліотека України для юнацтва, директор.
Провідна установа: Харківська державна академія
культури, кафедра бібліотекознавства
та соціальних комунікацій,
Міністерство культури і туризму України.
Захист відбудеться 23 січня 2006 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 20 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Світовий суспільний розвиток характеризується тенденціями розбудови інформаційного суспільства, які кардинально змінюють традиційний суспільний устрій, посилюють глобалізацію економіки і політичних впливів, активізують процеси якісних перетворень в науці, освіті, культурі, громадському житті. На тлі таких загально-цивілізаційних змін бібліотека як інформаційна та культурно-просвітницька інституція також зазнає помітної трансформації. Перш за все, це стосується еволюції її місії, соціальних функцій, включення в нове інформаційно-комунікаційне середовище, вироблення нової економічно ефективної стратегії, адаптації системи послуг до нових інформаційних потреб і запитів користувачів.
Для ефективного функціонування в умовах надзвичайно мінливого зовнішнього середовища, реалізації своїх традиційних та інноваційних завдань, забезпечення конкурентоспроможності на ринку інформаційних товарів і послуг, розкриття свого багатопланового потенціалу бібліотека потребує нової концепції управління.
Різні моделі управління, представлені в працях визначних теоретиків менеджменту Ф.Тейлора, М.Вебера, А.Файоля, Г.Емерсона, Г.Форда, А.Маслоу, І.Ансоффа, П.Друкера, М.Мескона та ін., засвідчують зміни уявлень про управління, вимог до керівника та його підготовки на різних етапах розвитку теорії менеджменту.
Стан теорії і практики бібліотечного менеджменту нерозривно пов`язаний з еволюцією загальної теорії управління і знайшов своє відображення у працях відомих вітчизняних бібліотекознавців А.Ванєєва, Є.Генієвої, В.Ільганаєвої, М.Карташова, В.Клюєва, І.Мейжіс, М.Слободяника, М.Столярова, І.Суслової, Н.Тюліної, І.Фруміна, А.Чачко та ін. До кінця 80-х років ХХ ст. у вітчизняній бібліотечній справі застосовувались методи традиційного раціоналістичного управління, заснованого на теоретичних положеннях класичної (адміністративної) школи. Бібліотека як установа фактично була залишена поза зоною стратегічних завдань.
З 90-х років ХХ ст. у вітчизняному бібліотекознавстві посилюється розуміння необхідності розробки і впровадження конструктивніших моделей управління для вирішення нових завдань, що постали перед бібліотекою. Новітні підходи до управління сучасною бібліотекою розробляються В.Ільганаєвою, М.Карташовим, В.Клюєвим, Л.Петровою, Г.Саприкіним, М.Слободяником, І.Сусловою, А.Чачко та ін. Бібліотека під впливом перетворень трансформується в самостійний суб'єкт управління, правових та економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЗДАТНОСТЕЙ до управлінської ДІЯЛЬНОСТІ У ФАХІВЦІВ БІБЛІОТЕЧНОЇ СФЕРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок