Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОЛТАВЩИНІ

РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОЛТАВЩИНІ

Назва:
РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОЛТАВЩИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н.КАРАЗІНА
Бесєдіна Наталія Василівна
УДК 908 (043,3) : 94 (477.53) “19”
РОЗВИТОК
ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА
НА ПОЛТАВЩИНІ
(кінець 50-х – 80-і рр. ХХ ст.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Нестуля Олексій Олексійович,
Полтавський університет споживчої
кооперації України,
завідувач кафедри філософії та політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Епштейн Аркадій Ісакович,
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є.Жуковського (м. Харків),
професор кафедри політології
кандидат історичних наук, доцент
Куделко Сергій Михайлович,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, професор кафедри
історіографії, джерелознавства та археології
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
регіональних проблем історії України (м. Київ)
Захист відбудеться “ 15 ” березня 2002 р. о 15.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. ІV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 12 ” лютого 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливі й відповідальні завдання відродження історичної правди, духовності й культури в Україні обумовлюють необхідність глибокого та всебічного осмислення великого і багатогранного досвіду, набутого українським краєзнавством, визначення його специфіки в окремих регіонах нашої держави. Демократичне за своїм змістом, характером і спрямуванням краєзнавство зіграло важливу роль у збереженні самобутності українського народу, його яскравих і багатовікових традицій.
Важливим етапом в історії краєзнавства став період кінця 50-х – 80-х рр. ХХ ст., коли знайшли свою реалізацію чимало громадських починань, що базувалися саме на національному ґрунті. Зокрема, розпочалася підготовка багатотомної “Історії міст і сіл Української РСР”, значно активізувався краєзнавчий рух, до дослідження рідного краю долучилися тисячі науковців, викладачів, вчителів, краєзнавців-аматорів, відкрилися широкі можливості для публікації краєзнавчої літератури. Новий імпульс отримали державні та громадські пам’яткоохоронні та музейні програми, які сприяли розширенню мережі музейних закладів, формуванню системи охорони пам’яток.
Свою конкретну специфіку мав розвиток краєзнавства на Полтавщині. Так, підготовка тому “Полтавська область” стала еталонною для інших областей республіки. За показниками пошукової, науково-дослідної, фондової, експозиційної роботи державні і громадські музеї області посідали одне з провідних місць у республіці. В контексті пам’яткоохоронної діяльності в регіоні вперше стало застосовуватись перспективне планування відтворення, ремонту, реставрації та спорудження пам’яток.
Досвід краєзнавчої роботи на Полтавщині знайшов свою позитивну оцінку провідних фахівців не лише України, а й інших республік колишнього Союзу РСР. Своєрідним визнанням цього стало проведення в м. Полтаві І Всеукраїнської (1980 р.) і І Всесоюзної (1987 р.) наукових конференцій з історичного краєзнавства, які, по суті, визначили магістральні шляхи його сучасного розвитку.
Саме тому вивчення і узагальнення закономірностей та особливостей розвитку краєзнавства на Полтавщині в кінці 50-х – 80-х рр. ХХ ст. має велике наукове і практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ІСТОРИЧНОГО КРАЄЗНАВСТВА НА ПОЛТАВЩИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок