Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансова складова в результативності використання інноваційного потенціалу промислового підприємства

Фінансова складова в результативності використання інноваційного потенціалу промислового підприємства

Назва:
Фінансова складова в результативності використання інноваційного потенціалу промислового підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ економічний УНІВЕРСИТЕТ
Колесников Євген Володимирович
УДК 658.589
 
Фінансова складова в результативності використання інноваційного потенціалу промислового підприємства
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
(за видами економічної діяльності)
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
 
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Дікань Лариса Василівна,
Харківський національний економічний університет,
завідувач кафедри контролю і аудиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриньов Андрій Валентинович,
Харківський національний автомобільно-
дорожній університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Васильєва Тетяна Анатоліївна,
Українська академія банківської справи
Національного банку України,
доцент кафедри менеджменту
 
 
 
 
Захист відбудеться “17” січня 2008 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, Харківського національного економічного університету за адресою : 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пров. Інженерний, 1а.
Автореферат розісланий “11” грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. М. Ястремська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ключовим напрямком розвитку нових економічних відносин в Україні є створення необхідних умов для забезпечення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств.
Як свідчить досвід країн з розвиненою ринковою економікою, досягти цього можливо на підставі впровадження інноваційної моделі розвитку. Це пов’язано з тим, що динаміка інноваційних процесів є визначальним показником економічного розвитку не лише підприємств, а й країни в цілому. Отже, вагомого значення в даному аспекті набувають питання, які пов’язані з активізацією інноваційної діяльності.
При цьому розвиток інноваційної діяльності обумовлює розв’язання, насамперед, питання щодо здатності підприємства забезпечити впровадження інноваційного рішення. Водночас спектр оцінки такої здатності до здійснення обраного інноваційного рішення є досить широким та в підсумку визначає зміст інноваційного потенціалу підприємства. Прийнятне використання інноваційного потенціалу для розвитку підприємства вимагає збалансування всіх його складових, центральне місце серед яких у ринковій економіці відводиться фінансовій. Це пов’язано з тим, що фінансова складова інноваційного потенціалу може бути розглянута як об’єднуюча, бо вона здатна забезпечити здійснення безперервної виробничої діяльності. Однак досягти сталого розвитку діяльності підприємств неможливо без попередньої оцінки наявного інноваційного потенціалу. Тож, окремі завдання оцінки та розвитку інноваційного потенціалу, з точки зору активізації інноваційної діяльності, є взаємопов’язаними, а відтак – актуальними для економічного розвитку взагалі.
Питання вдосконалення інноваційних процесів, оцінки інноваційного потенціалу та його розвитку розглядаються на теоретичному й методологічному рівнях у роботах таких вітчизняних та закордонних учених-економістів: А. Гальчинського, В. Геєця, А. Гриньова, С. Ілляшенка, П. Завліна, Р. Кантера, А. Кузнєцової, Т. Лепейко, Є. Лапіна, А. Мазура, Р. Мертона, В. Осецького, І. Отенко, Л. Федулової, Н. Чухрай, І. Шовкуна, Й. Шумпетера та ін.
Узагальнення й аналіз опублікованих за даною проблематикою робіт дозволили зробити висновок про те, що питання формування методичних підходів стосовно оцінки та розвитку інноваційного потенціалу підприємства недостатньо розроблені як у науковому, так і в практичному аспектах. Об'єктивна необхідність подальшого поглиблення досліджень пов'язана, насамперед, з визначенням різновидів інноваційного потенціалу з урахуванням часового фактора, що є ключовим у фінансуванні процесів реалізації та впровадження інноваційних рішень, більш глибоким урахуванням ризиків здійснення інноваційної діяльності та залученням додаткових ресурсів в умовах їх обмеженості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Фінансова складова в результативності використання інноваційного потенціалу промислового підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок