Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИМІРювання ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)

ВИМІРювання ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)

Назва:
ВИМІРювання ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,66 KB
Завантажень:
209
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ та ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ
ДОСЛІДЖЕНЬ
Чайка Віталій Васильович
УДК 338.28 : 336.77
ВИМІРювання ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА
(НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)
08.00.04 – Економіка та управління підприємствами

Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2007


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
директор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Довбня Світлана Борисівна,
Національна металургійна академія України,
завідувач кафедрою економіки промисловості
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
ОСИПОВ Володимир Миколайович,
Інститут проблем ринку та економіко-
екологічних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник відділу
ринкових механізмів і структур
Захист відбудеться "7" грудня 2007 р. о "14" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий "2" листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.Г. Ковальова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах інноваційної моделі розвитку економіки інноваційна діяльність на рівні підприємств перетерплює якісні зміни. З разових заходів інноваційна діяльність підприємств усе більше перетворюється в повсякденну діяльність, що здійснюється на постійній основі, займаючи все більш питому вагу в структурі відтворювальних процесів підприємств.
У цих умовах принципового значення набувають питання планування інвестиційно-інноваційних програм і, у рамках цієї проблеми, задачі аналізу та оцінки ефективності інноваційної діяльності, що є вихідним пунктом етапів з'ясування і постановки будь-якого завдання розвитку підприємства.
Практичне значення проблеми активізації та оптимізації інноваційної діяльності промислових підприємств обумовлене сучасним станом промислового виробництва, найбільш характерними рисами якого є близький до критичного ступінь фізичного зношення виробничого апарату, перевага відсталих технологій виробництва і випуск застарілої продукції, низький рівень інноваційно активних підприємств і їх неконкурентоспроможність на міжнародних ринках.
Особливу актуальність проблема подолання технологічної відсталості набула в чорній металургії, галузі, що займає ключові позиції в національній економіці, і від стану якої значною мірою залежить стан економіки країни в цілому. Однак напрямки і темпи технічного переозброєння підприємств чорної металургії такі, що практично виключать можливість подолання технологічної відсталості в доступному для огляду майбутньому.
Аналіз сучасного стану економічної теорії ефективності господарських заходів і економічної інноватики виявляє тенденцію механічного перенесення класичних методів оцінки ефективності господарських заходів із традиційних сфер застосування в сферу інноваційної діяльності без належного урахування специфічних особливостей останньої. Невирішеними залишаються такі ключові питання вимірювання ефективності інноваційної діяльності, як ідентифікація її прямих результатів, що є основою будь-якого показника ефективності, а також методологія їхнього зіставлення з витратами на інноваційні заходи.
Зазначені обставини обумовлюють актуальність досліджень, спрямованих на вдосконалення методологічного підходу і методичних положень вимірювання ефективності інноваційної діяльності промислових підприємств.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане відповідно до плану науково-дослідних робіт Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України в рамках держбюджетної НДР "Регулювання конкурентоспроможності регіональної економіки" (номер державної реєстрації 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВИМІРювання ЕФЕКТИВНОСТІ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА (НА ПРИКЛАДІ ЧОРНОЇ МЕТАЛУРГІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок