Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИСТЕМИ СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД-ПОЛІМЕРНИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ, ПЕРСПЕКТИВНОЇ ДЛЯ РОЗРОБКИ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРа

ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИСТЕМИ СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД-ПОЛІМЕРНИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ, ПЕРСПЕКТИВНОЇ ДЛЯ РОЗРОБКИ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРа

Назва:
ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИСТЕМИ СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД-ПОЛІМЕРНИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ, ПЕРСПЕКТИВНОЇ ДЛЯ РОЗРОБКИ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРа
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,39 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Перший розділ дисертації присвячений аналізу літературних даних що
до стану проблеми у галузі розробці акумуляторів на підставі системи Li-FeS2


УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
ПОЛІЩУК ЮЛІЯ ВАЛЕРІЇВНА
УДК 621.357. 7: 541.13
ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИСТЕМИ СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД-ПОЛІМЕРНИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ, ПЕРСПЕКТИВНОЇ ДЛЯ РОЗРОБКИ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРа
Спеціальність 05.17. 03 – технічна електрохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті в Галузевій науково-дослідній лабораторії хімічних джерел струму (ГНДЛхдс) Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор хімічних наук Шембель Олена Моісіївна,
Галузева науково-дослідна лабораторія нових хімічних джерел струму Українського державного хіміко-технологічного університету, м.Дніпропетровськ, завідувач ГНДЛхдс.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор за кафедрою технічної електрохімії Сахненко Микола Дмитрович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Харків, професор.
доктор хімічних наук, професор за спеціальністю електрохімія Кублановський Валерій Семенович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім.В.І.Вернадського НАН України, м.Київ, завідувач відділом електрохімії водних розчинів.
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний університет”, кафедра технології електрохімічних виробництв, Міністерство освіти і науки України, м.Київ.
Захист відбудеться 11.10.2002 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету за адресою: 49005, Дніпропетровськ, пр. Гагаріна 8.
Автореферат розісланий 06.09.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеллє І. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: в останні три десятиріччя інтенсивного розвитку та широкого впровадження набув новий клас хімічних джерел струму (ХДС) з літієвим анодом та неводним електролітом. Літієві ХДС характеризуються рядом переваг перед традиційними батареями: високою питомою енергією, широким діапазоном робочих температур, тривалим терміном зберігання та експлуатації внаслідок низького саморозряду.
Всі ці показники значною мірою забезпечуються за рахунок використання літію як анодного матеріалу. З іншого боку, характеристики літієвих ХДС залежать від хімічних та структурних властивостей катодних матеріалів, технологічних особливостей їх виробництва, наявності в них домішок, а також природи та властивостей неводних електролітів.
Використання ферум дисульфіду в якості катодного матеріалу дає можливість отримати літієві джерела струму з теоретичною питомою енергією 1304 Вт*год/кг катода. Значення середньої розрядної напруги для елементів системи Li-FeS2 дорівнює 1.5 В, що дає можливість успішно використовувати їх для заміни традиційних Zn-Ag2O та Zn-MnO2 (розрядна напруга 1,5В) без зміни схеми. В теперішній час широко використовуються первинні літій-піритові батареї з неводним рідинним електролітом. Також ведуться розробки з створення Li-FeS2 високотемпературних ХДС з розплавленим сольовим та полімерним неводним електролітом на основі поліетиленоксиду РЕО.
Розробка та виробництво акумуляторів системи Li-FeS2, працездатних при кімнатних температурах, вимагає вирішення низки проблем. В першу чергу це питання зворотної роботи катода на основі ферум дисульфіду та стабільності неводного електроліту при контакті з сульфідним катодом. Незважаючи на велику кількість відомих неводних електролітів на основі полімерних матеріалів, на сьогоднішній день не існує єдиного підходу до підбору та оптимізації складу полімерного електроліту, здатного працювати при кімнатних температурах в ХДС з катодом на основі дисульфіду заліза.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СИСТЕМИ СУЛЬФІДНИЙ ЕЛЕКТРОД-ПОЛІМЕРНИЙ ЕЛЕКТРОЛІТ, ПЕРСПЕКТИВНОЇ ДЛЯ РОЗРОБКИ ЛІТІЄВОГО АКУМУЛЯТОРа

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок