Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕКТРАЛЬНІ ПРОЯВИ СТРУКТУРНОЇ УПОРЯДКОВАНОСТІ ПРИСТІННИХ ШАРІВ ОРГАНІЧНИХ ПОЛЯРНИХ РІДИН

СПЕКТРАЛЬНІ ПРОЯВИ СТРУКТУРНОЇ УПОРЯДКОВАНОСТІ ПРИСТІННИХ ШАРІВ ОРГАНІЧНИХ ПОЛЯРНИХ РІДИН

Назва:
СПЕКТРАЛЬНІ ПРОЯВИ СТРУКТУРНОЇ УПОРЯДКОВАНОСТІ ПРИСТІННИХ ШАРІВ ОРГАНІЧНИХ ПОЛЯРНИХ РІДИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені І.І.МЕЧНИКОВА
КУЗНЄЦОВА ГАННА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 535.37
СПЕКТРАЛЬНІ ПРОЯВИ СТРУКТУРНОЇ УПОРЯДКОВАНОСТІ ПРИСТІННИХ ШАРІВ ОРГАНІЧНИХ ПОЛЯРНИХ РІДИН
01.04.05 - Оптика. Лазерна фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ОДЕСА-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики і хімії Одеської Національної Морської Академії
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор МИХАЙЛЕНКО Віталій Іванович, завідувач кафедрою фізики і хімії Одеської Національної Морської Академії
Офіційні опоненти: |
доктор фізико-математичних наук, професор Пучковська Галина Олександрівна, Інститут фізики НАН України, завідувач відділу фотоактивності;
доктор фізико-математичних наук, професор Тюрин Олександр Валентинович, науково-дослідний інститут фізики Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, директор інституту.
Захист дисертації відбудеться “1” лютого 2008 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради, шифр Д41.051.01 в Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова (вул. Пастера 27, 65026, Одеса, Велика фізична аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова (вул. Преображенська, 24, 65026, Одеса)
Автореферат розісланий “_26_”_грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Федчук О. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Механізм процесів і явищ, які відбуваються на границях контакту декількох протяжних фаз (кристалічної, рідкої й рідкокристалічної), залишається однієї з найбільш малодосліджених проблем теорії фазових станів і фазових переходів. Дослідження цього механізму грає суттєву роль у рішенні важливих практичних завдань, таких як змочування, стійкість дисперсних систем, дослідження процесів тертя й керування ними. Тому розуміння структури рідких пристінних шарів дуже цікаво й важливо як із практичної, так і теоретичної точки зору.
Експериментальні й теоретичні дослідження фазових поверхонь розділу актуальні для розробки послідовної теорії фазових перетворень і стійкості багатофазних систем. Вивчення структури пристінних шарів, розуміння процесів, що відбуваються в них, дозволить надалі модифікувати їхні властивості, що приведе до зменшення граничного тертя, і, у свою чергу, до продовження строку експлуатації механізмів.
За допомогою спектроскопічних методів нами було експериментально показано, що органічні рідини з анізометричними молекулами утворюють на ліофільних твердих підкладках протяжні орієнтаційно впорядковані пристінні шари — (ОВПШ). У даному дослідженні вперше запропонована модель ОВПШ як двохкомпонентної системи й отримана теоретична залежність відносної концентрації мономерів і димерів, а також параметра порядку мономерів від відстані до підкладки.
Тонкі пристінні шари монозаміщених бензолу - важливі хімічні реактиви багатоцільового призначення. Продукти відновлення дінітроароматичних сполук є перспективними мономерами для високоміцних і високотемпературних полімерів. У зв'язку із цим велике практичне значення має вивчення характеристик пристінних шарів такого роду речовин.
Зв'язок роботи з науковими програмами й темами. Основна частина дисертаційної роботи виконана в рамках планової держбюджетної науково-дослідної теми „Дослідження оптичних властивостей орієнтаційно впорядкованих пристінних шарів рідини” за рахунок бюджетного фінансування по розділу “Фундаментальні дослідження наукових закладів”, код (040101).
Мета і завдання дослідження складаються у вивченні механізму орієнтаційної впорядкованості й димероутворення в ультратонких пристінних шарах рідин з анізометричними молекулами.
Для досягнення цієї мети були поставлені й вирішені наступні завдання:
1. Експериментальне дослідження електронно-коливальних і коливальних спектрів пристінних шарів монозамещених бензолу — нітробензолу й анізолу. З метою проведення порівняльного аналізу також проводилися дослідження спектрів зазначених сполук у різних фазових станах: у газовій фазі, де існують одиночні не взаємодіючі між собою молекули; у розчинах полярних і неполярних розчинників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СПЕКТРАЛЬНІ ПРОЯВИ СТРУКТУРНОЇ УПОРЯДКОВАНОСТІ ПРИСТІННИХ ШАРІВ ОРГАНІЧНИХ ПОЛЯРНИХ РІДИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок