Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІТАМІННОЇ І КОФЕРМЕНТНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ 2_ОКСОГЛУТАРАТДЕГІДРОГЕНАЗНОГО КОМПЛЕКСА В ПЕЧІНЦІ І ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ ЩУРІВ

ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІТАМІННОЇ І КОФЕРМЕНТНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ 2_ОКСОГЛУТАРАТДЕГІДРОГЕНАЗНОГО КОМПЛЕКСА В ПЕЧІНЦІ І ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ ЩУРІВ

Назва:
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІТАМІННОЇ І КОФЕРМЕНТНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ 2_ОКСОГЛУТАРАТДЕГІДРОГЕНАЗНОГО КОМПЛЕКСА В ПЕЧІНЦІ І ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ФЕДОРКО НАТАЛІЯ ЛЕОНІДІВНА
УДК 577.16:591.3:599.324.2
ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІТАМІННОЇ І КОФЕРМЕНТНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ 2_ОКСОГЛУТАРАТДЕГІДРОГЕНАЗНОГО КОМПЛЕКСА В ПЕЧІНЦІ І ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ ЩУРІВ
03.00.04 - біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Одеському національному університеті імені . . Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Петров Сергій Анатолійович,
Одеський національний університет імені І. І. Мечникова,
професор кафедри біохімії, м. Одеса.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
професор кафедри біохімії, м. Київ.
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Пахомова Вікторія Олексіївна,
Інститут стоматології АМН України,
керівник лабораторії біохімії, м. Одеса.
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України (відділ регуляції метаболізму), м. Київ
Захист відбудеться “17” травня 2006 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.17 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-15).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України (61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-15).
Автореферат розісланий “13” квітня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Падалко В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема взаємодії вітамінів досліджується протягом декількох десятиліть. Однак, до теперішнього часу не створена єдина концепція взаєморегуляції міжвітамінних відносин в органах і тканинах тваринного організму. Накопичені численні дані по впливу вітамінів, зокрема тіаміну, на активність дегідрогеназ 2-оксокислот не враховують забезпеченість тканин іншими вітамінами, а тому відмічені різноспрямовані зміни активності цих мультиензимних комплексів [Розанов А.Я. и др., 1968; Розанов А.Я. и др., 1971]. Оскільки коферментні форми багатьох вітамінів беруть участь у каталізі великої кількості реакцій, їх вплив на окремі ферменти може бути як прямим, так і опосередкованим [Розанов А.Я., 1967, 1972, 1987].
До складу комплексів дегідрогеназ 2-оксокислот входять коферменти: ТПФ, КоА, НАД+, ФАД і ліпоєва кислота, зміни вмісту яких в органах і тканинах впливають на активність комплексів [Кочетов Г.А., 1978; Ленинджер А., 1985].
Головну роль у процесах регуляції на рівні коферментів числена дослідників приділяють ТПФ завдяки його участі в лімітуючій реакції окиснювального декарбоксилювання 2-оксокислот у складі декарбоксилюючого компонента комплексу.
Велика кількість робіт вітчизняних і зарубіжних авторів присвячена регуляторним властивостям ТПФ, тіаміну і його аналогів, а також відмічена його регуляторна роль у функціонуванні комплексів дегідрогеназ 2-оксокислот [Розанов А.Я., 1972, 1981; Пархоменко Ю.М. и др., 1987; Петров С.А., 1992].
Вивчення особливостей дії коферментів на окиснення пірувату і 2-оксоглутарату показало їх нерівнозначність [Пархоменко Ю.М. и др., 1987; Карпов Л.М., 1994; Карпов Л.М. и др., 1998]. У проблемі регуляції активності дегідрогеназ 2-оксокислот особливе місце займає питання про взаємодію їх коферментів і апоферментів, що при наявності їх певних співвідношень веде до самозбирання мультиензимних комплексів.
Ця залежність не існує в “чистому вигляді”, оскільки неможливо уникнути гормональних, вікових та інших факторів [Богацкая Л.Н., Ступина А.С., Калиман П.А., 1985; Пидручна С.Р., 1998].
Подібних досліджень порівняно небагато, а тому вивчення цього питання в онтогенезі є актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках держбюджетних тем кафедри біохімії Одеського національного університету імені І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІКОВІ ОСОБЛИВОСТІ ВІТАМІННОЇ І КОФЕРМЕНТНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ 2_ОКСОГЛУТАРАТДЕГІДРОГЕНАЗНОГО КОМПЛЕКСА В ПЕЧІНЦІ І ДВАНАДЦЯТИПАЛІЙ КИШЦІ ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок