Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЗАКОННОСТІ В УКРАЇНІ

ПРОБЛЕМИ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЗАКОННОСТІ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРОБЛЕМИ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЗАКОННОСТІ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,77 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
Ткаченко Юрій Володимирович
УДК 342.4
ПРОБЛЕМИ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЗАКОННОСТІ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.02 – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі конституційного права України Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор, академік
Академії правових наук України
ТОДИКА Юрій Миколайович, завідувач
кафедри конституційного права України
Національної юридичної академії України
імені Ярослава Мудрого.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
ГЕОРГІЦА Аурел Зіновійович, професор
кафедри міжнародного права та
порівняльного правознавства Чернівецького
національного університету
імені Юрія Федьковича;
доктор юридичних наук, професор,
КОЛОДІЙ Анатолій Миколайович,
Начальник кафедри конституційного права
та місцевого самоврядування Національної
академії внутрішніх справ України.
Провідна установа - відділ конституційного права та місцевого
самоврядування Інституту держави і права
імені В.М.Корецького НАН України.
Захист відбудеться “_27__” _червня__ 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 в Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого (61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77).
Автореферат розіслано “_25” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.І.Жигалкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Формування громадянського суспільства, розбудова України як правової, демократичної, соціальної держави, що відбувається на основі Конституції України 1996 р., ставить на порядок денний необхідність дослідження питань конституційної законності. Функціонування суспільного і державного життя в режимі конституційної законності є не лише правовою вимогою, а й основою стабільної життєдіяльності суспільства і держави. Конституційна законність виступає одним із засобів реального забезпечення протікання соціальних процесів у межах норм Конституції.
Аналіз проблем конституційної законності зумовлений її призначенням в механізмі переведення приписів Конституції України у практичну площину. Як серцевина режиму законності в суспільному житті конституційна законність вимагає, щоб всі суб’єкти права діяли в межах Конституції. Це означає, що дії усіх гілок державної влади можуть і повинні виступати предметом оцінки з позиції конституційної законності, тобто їх відповідності (невідповідності) Конституції. Вимоги конституційної законності охоплюють як сферу законотворчості, так і реалізацію норм Конституції України. Теоретичний аналіз властивостей та вимог конституційної законності і відпрацювання рекомендацій по їх втіленню сприяє побудові правової держави.
Виникаючи разом з Конституцією як Основним Законом держави та суспільства, конституційна законність є внутрішньо притаманним конституційному ладу принципом, повне і безумовне втілення якого в життя є однією з головних закономірностей становлення і подальшого розвитку конституціоналізму в Україні, демократизації і гуманізації конституційного ладу.
Закріплення в Конституції України системи прав та свобод людини і громадянина супроводжується покладанням на державу обов’язку по їх утвердженню та забезпеченню. Цей конституційний обов’язок держави становить найважливішу сутнісну вимогу конституційної законності. Він виступає важливим чинником розробки питань конституційної законності в аспекті забезпечення прав особи.
Виключна актуальність аналізу цієї проблеми обумовлюється закріпленням в Конституції України принципу верховенства права (ст.8), який органічно вимагає відповідності поведінки (діяльності) всіх учасників суспільних відносин (насамперед державних інституцій) правовим, і в першу чергу конституційним, приписам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ КОНСТИТУЦІЙНОЇ ЗАКОННОСТІ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок