Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТУАЛЬНЕ ЧЛЕНУВАННЯ ДЕТЕРМІНАНТНИХ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ

АКТУАЛЬНЕ ЧЛЕНУВАННЯ ДЕТЕРМІНАНТНИХ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ

Назва:
АКТУАЛЬНЕ ЧЛЕНУВАННЯ ДЕТЕРМІНАНТНИХ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,32 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕШКОВА Наталія Вікторівна
УДК 81’367.5=161.2
АКТУАЛЬНЕ ЧЛЕНУВАННЯ ДЕТЕРМІНАНТНИХ
СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Загнітко Анатолій Панасович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри української мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Поповський Анатолій Михайлович,
Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ
Міністерства внутрішніх справ України, професор кафедри
українознавства.
 
кандидат філологічних наук, доцент
Шаповалова Наталія Петрівна,
Донецький національний університет Міністерства освіти і
науки України, доцент кафедри української філології і культури.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний університет Міністерства
освіти і науки України, кафедра української мови.
Захист відбудеться 20 червня 2006 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано “ 18 ” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради к. філол. н., доцент М.О. Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення комунікативної організації будь-якого мовного утворення передбачає звернення не до слова або речення як одиниць мовної системи, а до висловлення як одиниці мовлення. Під висловленням розуміємо мовленнєве утворення, що постає в мовленнєвому акті, побудоване за певною структурною схемою, має певний пропозиційний зміст і виконує в цьому мовленнєвому акті відповідну ілокутивну функцію.
Розгляд речення в сучасній синтаксичній науці як багатоаспектного і багатоярусного явища дозволяє аналізувати його не тільки щодо особливостей формально-граматичної побудови, а й з урахуванням специфіки ситуації, контекстного оточення, комунікативного акту, психології адресата й адресанта.
Для кожного типу речень з відповідною формальною організацією, семантичною структурою та лексичним наповненням існує обмежена кількість комунікативних завдань. У зв’язку з цим дослідження актуального членування детермінантних складнопідрядних речень набуває особливої ваги.
У лінгвістичній літературі протягом останніх десятиріч з’являється все більше досліджень, присвячених вивченню актуального членування. Подібний інтерес до цього питання зумовлений посиленням уваги до комунікативної спрямованості під час аналізу мовних явищ. У лінгвістиці багатьох країн спроби вивчення комунікативного синтаксису (П.Адамец, Ш.Баллі, К.Беккер, Н.Бозе, Ф.Данеш, Г.Золотова, І.Ковтунова, О.Крилова, К.Крушельницька, О.Падучева, Г.Пауль, Г.Почепцов, Н.Слюсарева, Я.Фірбас та ін.) вже чітко заявили про себе, в українському мовознавстві ще не існує ґрунтовного дослідження, в якому простежувалася б специфіка співвідношення речення і висловлення, розкривалися б закономірності вияву теми і реми в детермінантних складнопідрядних реченнях, встановлювався б комплекс засобів актуалізації, хоча окремі питання комунікативного синтаксису розглядалися в дослідженнях І.Вихованця, А.Загнітка, Н. Меркулової, В. Орєхова, О. Потебні, І. Слинька та ін., але цей аналіз був побіжним.
Актуальність дисертаційної роботи зумовлена недостатнім вивченням проблеми актуального членування українського детермінантного складнопідрядного речення. Поглиблений аналіз цих речень сприятиме не тільки встановленню особливостей функціонування граматично розчленованих складнопідрядних речень, але й ґрунтовному висвітленню загальних та часткових проблем актуального членування, аспектів його вияву в різних синтаксичних структурах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: АКТУАЛЬНЕ ЧЛЕНУВАННЯ ДЕТЕРМІНАНТНИХ СКЛАДНОПІДРЯДНИХ РЕЧЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок