Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1943–1950 рр.)

ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1943–1950 рр.)

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1943–1950 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,47 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВАСИЛЬЧУК Тетяна Василівна
УДК: 94:378.1(477)„1943/1950”
ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ВИЩОЇ
ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1943–1950 рр.)
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович,
Запорізький національний університет, ректор |
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, професор
Курило Володимир Михайлович,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри історії України та зарубіжних країн
кандидат історичних наук, доцент
Нікілєв Олександр Федорович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри історії України |
Захист відбудеться “28” вересня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2.
Автореферат розісланий “27” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.Г. Ткаченко |


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Увійшовши в нове сторіччя, наше суспільство зіткнулося з низкою принципових питань, породжених складними реаліями сьогодення. Докорінних змін зазнали уявлення про сучасний світ, світогляд людини набув неочікуваних форм, виникла потреба в усвідомленні причетності українського суспільства до глобальних процесів, що здійснюються у світовій політичній, фінансово-економічній, інформаційно-технічній і гуманітарній сферах. Уже апріорі сприймається ідея, що нову історію будуть творити люди більш освічені, більш орієнтовані на загальнолюдські цінності та збагачені загальносвітовим культурним спадком. Відмовляючись від телеологічного світосприйняття, людство починає все більш свідомо змінювати свій духовно-культурний світ. На сучасному етапі в системі вищої освіти України активізувалися реформаційні процеси. Після тривалого обговорення та теоретичних роздумів українська вища освіта, нарешті, вступила у фазу практичної реалізації реформ, потреба в яких назріла вже давно.
У період соціально-економічних та політичних трансформацій набувають більшої актуальності дослідження різних складових історичного розвитку суспільства, наприклад, таких як періоду відбудови господарства та духовно-культурної сфери УРСР після війни 1941–1945 рр. У сучасних умовах дуже важливо дослідити, яким чином вирішувалися проблеми відродження вищої освіти повоєнної України, а саме: відновлення навчального процесу, відбудови матеріально-технічної бази, поповнення науково-педагогічного складу вищих навчальних закладів. У тій важкій економічній ситуації питання відбудови діяльності ВНЗ прирівнювалося до стратегічних завдань.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до планів держбюджетної теми історичного факультету Запорізького національного університету в рамках теми “Модернізаційні процеси в Україні в ІІ пол. ХІХ – І пол. ХХ ст.” (номер держреєстрації – 0103U000731).
Об’єктом дослідження є система вищої освіти як один із сегментів усього суспільно-політичного організму УРСР.
Предметом дослідження виступає процес відновлення та подальшого розвитку вищої освіти в Україні в повоєнний період.
Хронологічні межі дослідження визначаються періодом від кінця 1943 р. до 1950 р., як відрізок часу, що характеризується найбільш важкими і в той же час характерними умовами післявоєнної відбудови господарства країни. Відродження навчального процесу у вищих навчальних закладах України розпочалося відразу після звільнення від окупантів. За всебічної підтримки держави, використовуючи вже перевірені “соціалістичні” методи стимулювання та самовіддану роботу працівників вищої освіти, вдалося в короткий термін відновити діяльність вищих навчальних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК СИСТЕМИ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1943–1950 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок