Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ХІХ СТ.

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ХІХ СТ.

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,55 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
МИКИТЮК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 378.09.477
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ
НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ У ВИЩИХ
ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ХІХ СТ.
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
КИЇВ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному
університеті ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант | доктор педагогічних наук, професор, кадемік АПН України
Прокопенко Іван Федорович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
Бондар Віталій Іванович,
Інститут спеціальної педагогіки АПН України, директор;
доктор педагогічних наук, професор
Гупан Нестор Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ, начальник кафедри історії держави та права;
доктор педагогічних наук, професор
Побірченко Наталія Семенівна,
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, декан педагогічного факультету.
Провідна установа | Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, м. Луганськ, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “23” січня 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
Автореферат розісланий “20” грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Глибокі соціальні, духовні й економічні зрушення, які відбуваються сьогодні в Україні, вимагають радикальної трансформації вищої освіти, орієнтованої на входження у світовий освітній простір.
У багатьох країнах світу відбувається інтенсивний пошук удосконалення змісту, форм, методів забезпечення фундаментальності освіти, спрямованої на задоволення інтересів особистості. Вища школа покликана давати молоді цілісне уявлення про сучасну наукову картину світу, закладати теоретичний фундамент майбутньої професійної діяльності, сприяти творчому розвитку особистості та правильному вибору індивідуальної програми життя на базі пізнання особливостей, потреб і можливостей людини.
У зв’язку з цим набуває першорядного значення розвиток у вищих закладах освіти фундаментальних наукових досліджень, залучення до них як викладачів, так і студентів, виховання в них методологічної культури, підвищення вимог до результатів дослідницької праці, забезпечення високої ефективності і конкурентноздатності наукової продукції та ін. Здійснення цього посилить роль науки як “органічної частини освіти, базового елемента і рушійної сили її розвитку”1 і зумов-лює суттєві зміни в організації науково-дослідної діяльності сучасних вищих навчальних закладів України.
Розв’язання зазначеної проблеми можливе за умов:—
забезпечення офіційно-правовими документами проведення фун-даментальних теоретичних, експериментальних досліджень у відповідності із завданнями та планами кафедр;—
урахування високого кадрового потенціалу світового рівня, який має Україна, особливо її Київський, Донецький, Дніпропетровський, Луганський, Львівський, Одеський, Тернопільський, Харківський регіональні наукові центри;—
звернення до накопиченого в історії педагогічної думки досвіду організації науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах і твор-че його використання в сучасних умовах діяльності вищих навчальних закладів.
Неупереджений аналіз досвіду минулого надасть змогу:—
виявляти можливості об’єктивного висвітлення генези змісту, форм, методів, умов організації науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах України, обґрунтовувати теоретико-методичні засади вдосконалення науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах та оптимального управління цими процесами в сучасних умовах;—
розкривати необхідність урахування особливостей організації науково-дослідної роботи у вищих навчальних закладах на різних етапах її розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ОРГАНІЗАЦІЇ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ У ВИЩИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ УКРАЇНИ В ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок