Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА

МЕХАНІЗМ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА

Назва:
МЕХАНІЗМ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІЄРУСАЛІМОВА Ірина Олександрівна
УДК 342.951
МЕХАНІЗМ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА
Спеціальність 12.00.07 – теорія управління; адміністративне право
і процес; фінансове право; інформаційне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук

 
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі конституційного та адміністративного права Національного транспортного університету Міністерства освіти і науки У країни
Науковий керівник: доктор юридичних наук, професор, заслужений
юрист України
Голосніченко Іван Пантелійович,
Національний транспортний університет,
завідувач кафедри конституційного та
адміністративного права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук
Бородін Іван Лук’янович,
Київський національний університет внутрішніх
справ, професор кафедри цивільного права
кандидат юридичних наук, професор
Гіжевський Володимир Казимірович
Університет економіки і права “Крок”, проректор
Провідна установа:
Харківський національний університет
внутрішніх справ МВС України,
кафедра адміністративного права та адміністративної
діяльності органів внутрішніх справ (м. Харків).
Захист відбудеться “ 16 “ червня 2006 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров.Несторівський, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров.Несторівський, 4.
Автореферат розісланий “ 15 “ травня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Биков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. З набуттям незалежності в Україні почалися демократичні перетворення, спрямовані на формування громадянського суспільства, розбудову правової держави, в якій, згідно з Конституцією, людина, її життя і здоров’я, честь, гідність, недоторканність та інші права і свободи визнаються найвищою соціальною цінністю. Це, в свою чергу, визначає зміст і спрямованість діяльності держави та всіх її органів щодо забезпечення цих завоювань світової цивілізації як один із головних обов’язків.
Для реалізації основних прав і свобод людини та громадянина недостатньо проголосити їх на конституційному і законодавчому рівнях. Необхідно реально забезпечити, цебто за допомогою соціальних, матеріальних, праворегулюючих та правоохоронних заходів гарантувати їх реальне існування, що особливо важливо для такої форми реалізації прав і свобод, як їх використання.
Серед різноманітних заходів реалізації прав і свобод людини та громадянина певне місце посідає їхнє адміністративно-правове забезпечення, яке найяскравіше проявляється у відносинах з органами виконавчої влади. Особливої уваги заслуговує вивчення питань щодо з’ясування поняття та змісту механізму адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Саме за рахунок його існування та ефективної дії можливе отримання державних управлінських послуг та забезпечення і захист порушеного права.
Однак механізм адміністративно-правового забезпечення прав і свобод людини та громадянина досліджено недостатньо, незважаючи на презентативний перелік робіт вчених конституційного та адміністративного права, що були видані з цього приводу. Конституціоналісти достатньо досліджували поняття та зміст конституційних прав і свобод в роботах М.М.Гуренко, А.М.Колодія, А.Ю.Олійника, В.Ф.Погорілка, П.М.Рабіновича, В.Я.Тація, Ю.М.Тодики, В.М.Шаповала, Н.Г.Шукліної та інших. Вже з’явився ряд робіт спеціалістів адміністративного права, які стосувалися питань захисту прав і свобод людини і громадянина. В 2004 році було захищено докторську дисертацію, а в 2003 році було видано монографію І.Л.Бородіна “Адміністративно-правові способи захисту прав та свобод людини і громадянина”, де увага була переважно спрямована на методи захисту прав і свобод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАВ І СВОБОД ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДЯНИНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок