Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний аграрний університет
імені В.В. Докучаєва
МАСЛЕННІКОВА ВІКТОРІЯ ВІКТОРІВНА
УДК [631.16:658.155]:631.111.2
підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному аграрному університеті
ім. В.В. Докучаєва.
Науковий керівник ? кандидат економічних наук, доцент
Гопцій Олександр Борисович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаєва,
завідуючий кафедрою геодезії та
планування сільських населених місць
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Сохнич Анатолій Якович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедрою управління
земельними ресурсами
кандидат економічних наук, доцент,
Балакірський Василь Борисович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаєва,
кафедра землевпорядного проектування
Провідна установа ? Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Суми
Захист відбудеться _14___ червня 2006 р. о _13___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в “Комуніст – 1”, навчальне містечко ХНАУ, корпус 1, аудиторія 213.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національ-ного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в “Комуніст – 1”, навчальне містечко ХНАУ.
Автореферат розісланий 11 травня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аграрний сектор ? це специфічна галузь економіки, яка безпосередньо повязана із земельним потенціалом, земельною територією як головною територіально-просторовою частиною довкілля, основним засобом у сільськогосподарському виробництві. Раціональне використання й експлуата-ція земельних територій із застосуванням природоохоронних заходів є однією з центральних проблем економічного розвитку держави, особливо з переходом до ринкової економіки в контексті розвитку земельних відносин.
Незадовільна екологічна ситуація в Україні з використанням землі виклика-на шкідливим антропогенним впливом, вирощуванням сільськогосподарських культур без застосування прогресивних технологій, необгрунтовано високим відсотком розорюваних площ, у тому числі малопродуктивних і ерозійно небез-печних земель, що призводить до деградації, зниження або навіть втрати при-родної родючості ґрунтів, а отже, і до суттєвого погіршення продуктивності зе-мельних угідь в цілому. Тому встановлення оптимального співвідношення земе-льних угідь у сільському господарстві з додержанням заходів, які спрямовані на охорону земель, є першочерговою умовою ефективного розвитку економіки та збереження властивостей природних ландшафтів.
розробку наукової проблеми, пов?язаної з обґрунтуванням напрямів рацнального використання та охорони земель, внесли свій вклад учені-дослідники: П.Ф. Веденічев, П.М. Першин, В.Ф. Сайко, А.С. Скородумов, А.М. Третяк, Л.Я. Новаковський, А.Я. Сохнич, Д.С. Добряк, В.П. Мартьянов, В.Й. Шиян, А.Є. Несмашна, Д.І. Бабміндра, С.Н. Волков, В.В. Горлачук, О.П. Канаш та ін.
Науково-практичне застосування економіко-економічних методів і моде-лювання в процесі управління земельними ресурсами, засади підвищення еконо-мічної ефективності сільськогосподарського виробництва, його інтенсифікації, раціонального використання і охорони земельних ресурсів у процесі розвитку земельних відносин найбільш повно висвітлили у своїх роботах: А.С.Антонець, А.М. Джос, П.Ф. Жолкевський, А.Г. Мартин та ін.
На даний час в Україні проведені досить ґрунтовні дослідження з опти-мального співвідношення угідь шляхом їх трансформації на базі класифікації земель за придатністю для сільськогосподарського використання. Однак, незва-жаючи на набутий досвід, у вітчизняній науці залишаються ще недостатньо обґрунтованими питання комплексного підходу до економічної та екологічної ефективності використання земельних угідь, їх оптимізації в системі земле-користування і механізм їх здійснення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: підвищення ЕФЕКТИВНоСТі ВИКОРИСТАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ УГІДЬ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок