Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯЙЦЕКЛАДА БАБОК (INSECTA, ODONATA)

МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯЙЦЕКЛАДА БАБОК (INSECTA, ODONATA)

Назва:
МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯЙЦЕКЛАДА БАБОК (INSECTA, ODONATA)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ІМ. І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
 
Матушкіна Наталія Олександрівна
УДК 595.733: 591.467.3
МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯЙЦЕКЛАДА БАБОК
(INSECTA, ODONATA)
03.00.09 – ентомологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ–2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зоології біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Вервес Юрій Григорович
професор кафедри зоології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: член-кореспондент Національної академії наук України,
доктор біологічних наук, професор
Францевич Леонід Іванович
провідний науковий співробітник
Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України.
кандидат біологічних наук
Дрозда Валентин Федорович
провідний науковий співробітник
Інституту захисту рослин УААН.
Провідна установа: Національний аграрний університет
Кабінету міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “14” травня 2002 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 в Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Національної академії наук України за адресою: 01601, м. Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
Автореферат розісланий “_12_” _квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Золотов В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Морфологічні особливості яйцеклада часто використовують для порівняльно-морфологічних досліджень, необхідних для побудови філогенетичних схем комах. Особливий інтерес в цьому плані викликають таксони, в яких спостерігають широкий спектр змін у будові яйцеклада та існування різних способів відкладання яєць, зокрема Odonata. У межах ряду існують як таксономічні одиниці, представники яких мають первинний повний яйцеклад, так і групи з частково або повністю редукованим яйцекладом.
Дослідження скелетно-м'язової системи яйцеклада та, особливо, закладання в онтогенезі його складових частин дозволяють гомологізувати елементи яйцеклада бабок та деяких інших груп комах. Комплексне вивчення морфологічних та функціональних характеристик добре розвиненого яйцеклада дає можливість оцінити характер пристосувань до відкладання яєць в різні типи субстратів.
Незважаючи на велику кількість інформації щодо будови яйцеклада бабок, дані літератури часто є суперечливими [Thillyard, 1917; Quentin, 1962; Pfau, 1985, 1991та ін.]. Походження його складових елементів було висвітлено в ряді робіт, присвячених опису змін абдомінальних сегментів протягом онтогенезу [Weele, 1906; Махотин, 1929]. Проте, до сьогодні не було проведено дослідження реорганізації м'язової системи генітальних сегментів під час розвитку преімагінальних фаз та в ході дозрівання імаго. Брак точних скелетно-м'язових реконструкцій призводить до плутанини в розумінні будови та функціонування органа, а відсутність єдиної номенклатури скелетних елементів та м'язів унеможливлює з'ясування гомологій та значно ускладнює визначення основних напрямків еволюційних перетворень органа.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у рамках комплексної науково-дослідної теми № 97091 кафедри зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Дослідження тваринного світу України як складової частини світової фауни, морфологічних та екологічних особливостей тварин та регуляції деяких параметрів їх популяцій в умовах якісних змін довкілля” (1997-2000), номер держреєстрації 0197U003535.
Мета та задачі дослідження. Метою роботи було шляхом комплексного дослідження структур яйцеклада, перетворень генітальних сегментів протягом різних етапів онтогенезу та адаптацій до різних типів ендофітного відкладання яєць з'ясувати природу складових елементів яйцеклада бабок, провести їх гомологізацію, визначити основні етапи історичного розвитку органа в межах ряду та дослідити функціонування яйцеклада ендофітного типу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОРФО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЯЙЦЕКЛАДА БАБОК (INSECTA, ODONATA)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок