Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ ТА ЙОГО ЛІКУВАННЯ У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНЕМІЄЮ

ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ ТА ЙОГО ЛІКУВАННЯ У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНЕМІЄЮ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ ТА ЙОГО ЛІКУВАННЯ У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНЕМІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,53 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
КУЗНЕЦОВА ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК: 616.314.17-008.1-055.2 + 616.43+ 616-08
ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ ТА ЙОГО ЛІКУВАННЯ У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНЕМІЄЮ
14.01.22 - стоматологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава -2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кримському державному медичному університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ Украпни (ректор -доктор медичних наук, професор Бабанін А.А.)
Науковий керівник:-доктор медичних наук, професор Авдоніна Лариса Іванівна, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології
Офіційні опоненти: -доктор медичних наук, професор Мащенко Ігор
Сергійович, Дніпропетровська медична академія МОЗ
України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології;
-доктор медичних наук, професор Ярова Світлана Павлiвна, Донецький державний медичний університет ім. М. Горького МОЗ України, завідувач кафедри загальної стоматології ФПО
Провідна установа – Інститут стоматології АМН України, м. Одеса, відділ терапевтичної стоматології
Захист відбудеться „_12_”__квітня__2005 року о __11__годинi на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 44.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України (36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української медичної стоматологічної академії МОЗ України (за адресою: 36024, м. Полтава, вул. Шевченка, 23).
Автореферат розісланий „_11_”__березня_______2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д. мед. н., професор Дев’яткіна Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед актуальних проблем сучасної стоматології хронічний генералізований пародонтит (ХП) займає одне із провідних місць (Вишняк Г.Н.,1999; Ярова С.П.,1999; Данилевський Н.Ф., 2000). Деякі автори пропонують віднести ХП до соціальних хвороб (Косенко К.М.,1999; Лєонтьєв В.К., 1999). Підтвердженням такого погляду можуть бути і дані ВООЗ, згідно з якими, більше 80% населення планети хворіє на ХП. З особливою гостротою стоїть проблема лікування хворих старших вікових груп, в патогенезі ХП яких певну роль має приєднання ендокринних, судинних та інших порушень (Борисова Е.Н., 2000; Грудянов А.И., 2000). Хоча окремі ланки патогенезу ХП достатньо вивчені, але в зв`язку з розробкою ідеї про єдність імунонейроендокринної системи, заслуговує уваги вивчення інтегральних взаємовідносин у таких фізіологічних станах ендокринної перебудови як гіпоестрогенемія (Поворознюк В.В., Вишняк Г.М.,1998; Мащенко І.С.,2002). Слід при цьому підкреслити полівалентну активність репродуктивної системи в таких процесах, як участь в імунних реакціях, репаративній регенерації, вплив на компоненти судинної стінки та судинний тонус, на механізми запалення та інші. При цьому необхідно зауважити, що системні дисгормональні порушення суттєво впливають на виникнення, перебіг та наслідки запального процесу будь-якої локалізації ( Кудряшова О.Ю.,1998; Татарчук Т.Ф.,2000).
Таким чином, представляє інтерес вивчення стану імуноендокринної системи з метою розробки нових схем та методів лікування ХП, які дозволяють активно втручатись в регулювання даних систем. В цьому зв`язку ми звернули увагу на повідомлення про багатофакторний вплив світла PILER (Грохольський О.П.,1999; Самойлова К.А.,1999), де підкреслена його регулююча роль на такі компоненти гомеостазу, як клітинний та гуморальний імунітет, запальні процеси, проліферацію, мікроциркуляторні процеси, тобто на ті процеси, які відіграють суттєву роль у патогенезі ХП, що набуває особливого значеня для вирішення висвітлених проблем ХП.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є частиною науково-дослідницької роботи кафедри терапевтичної стоматології Кримського державного медичного університету ім.С.І.Георгієвського МОЗ України „Епідеміологія стоматогених вогнищ інфекції та їх лікування традиційними та нетрадиційними методами“ (номер державної реєстрації 0198U007465).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ХРОНІЧНОГО ГЕНЕРАЛІЗОВАНОГО ПАРОДОНТИТУ ТА ЙОГО ЛІКУВАННЯ У ЖІНОК З ГІПОЕСТРОГЕНЕМІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок