Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА І ОБІГУ СПИРТНИХ НАПОЇВ У РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ)

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА І ОБІГУ СПИРТНИХ НАПОЇВ У РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ)

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА І ОБІГУ СПИРТНИХ НАПОЇВ У РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,07 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ГОНЧАРУК ВОЛОДИМИР ЯКОВИЧ
УДК 340.0(09)
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА І ОБІГУ СПИРТНИХ НАПОЇВ У РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
(НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Національного університету внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України, м. Харків
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Ярмиш Олек-сандр Назарович, Національний університет внутрішніх справ МВС України, перший проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти – доктор юридичних наук, професор Румянцев В’ячеслав Олексійович, Національна юридична академія України ім. Я.Мудрого, професор кафедри історії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент Горбачов Василь Павлович, Донецький інститут внутрішніх справ, начальник кафедри кримінального процесу
Провідна установа – Одеська національна юридична академія, кафедра історії держави і права, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса)
Захист відбудеться “16” червня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 при Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м.Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету внутрішніх справ (61080, м.Харків, пр-т 50-річчя СРСР, 27).
Автореферат розісланий “ 15” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв є одним з важливих напрямів економічної й соціальної політики держави, котрий, разом з тим, в силу психологічних та соціально-побутових причин, певною мірою перебуває в затінку інших політико-правових і економіко-правових проблем. У той же час саме тут стикаються різнобічні інтереси й підходи. Україна як незалежна держава мусить мати власну, зважену й науково обґрунтовану (в юридичному, економічному, соціальному сенсі) алкогольну політику, виражену у відповідних нормах права. В цьому плані становище у вітчизняному законодавств і сьогодні є не тільки сумним, а й тривожним. Потребує радикального переопрацювання (вірніше заміни) Закон України “Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами”. Указ Президента України Л.Д.Кучми від 28 червня 1999 р. “Про державну монополію на виробництво та обіг алкоголю і тютюнової продукції” так і не отримав законодавчого закріплення – адже достатньо ґрунтовно підготовлені протягом останнього часу два проекти Закону України “Про державну монополію на виробництво та обіг алкоголю і тютюнової продукції” не були прийняті Верховною Радою України. 17 центральних органів державного управління в тій чи іншій мірі беруть участь у регулюванні виробництва та обігу алкоголю й тютюну в Україні. Таке розпорошення сил не тільки недоцільне, а й неприпустиме, зважаючи, що в кінці 90-х рр. кількість жертв неякісних спиртних напоїв (тільки тих, що втратили життя) доходила до трьох тисяч осіб щорічно.
Практична потреба упорядкування і посилення засобів державного регулювання виробництва і обігу алкогольних напоїв, створення відповідної нормативної бази змушує прискіпливо аналізувати вітчизняний історичний досвід. Саме друга половина ХІХ - початок ХХ ст. відзначалися найбільш виразними моментами розвитку правових основ, що регламентували виробництво і обіг спиртних напоїв на українських землях в складі Російської імперії, а також характерними проявами правозастосувальної практики, свідченням того, до яких саме соціальних наслідків призводить та чи інша політика законодавця, виражена у його нормотворчій діяльності.
В сучасних умовах применшення значення державного регулювання виробництва і обігу спиртних напоїв, розробки його доцільних і ефективних правових основ, недооцінка цього комплексу юридичних норм є не тільки помилковою, а й шкідливою для інтересів незалежної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЦТВА І ОБІГУ СПИРТНИХ НАПОЇВ У РОСІЙСЬКІЙ ІМПЕРІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ. (НА МАТЕРІАЛАХ УКРАЇНСЬКИХ ГУБЕРНІЙ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок