Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВСТАНОВЛЕННЯ ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ В ПОЛЬЩІ у 1944 – 1948 рр.

ВСТАНОВЛЕННЯ ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ В ПОЛЬЩІ у 1944 – 1948 рр.

Назва:
ВСТАНОВЛЕННЯ ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ В ПОЛЬЩІ у 1944 – 1948 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,09 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ СЛАВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОЙНАРОВСЬКИЙ Анатолій Володимирович
УДК 94 (438) «1944/1948»
ВСТАНОВЛЕННЯ ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ В ПОЛЬЩІ
у 1944 – 1948 рр.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії слов’янських народів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Григорчук Петро Семенович
Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського,
завідувач кафедри історії слов’янських народів.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Трофимович Володимир Васильович,
Національний університет «Острозька академія»,
завідувач кафедри історії.
кандидат історичних наук, професор
Антонюк Сергій Матвійович
Київський славістичний університет
професор кафедри країнознавства.
Захист дисертації відбудеться «10» червня 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.123.01 у Київському славістичному університеті (м. Київ, провул. Рильський, 10, зал засідань ученої ради)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського славістичного університету за адресою: м. Київ, вул. Анрі Барбюса, 9.
Автореферат розісланий «____6__» травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук, професор |
І.І.Ільюшин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналізуючи останню чверть ХХ ст., історики та політологи розглядають її як найбільш успішний відтинок на шляху демократизації суспільства й утвердження принципів «демократичного оптимізму». В цей історичний проміжок часу відбулася подія величезної ваги – крах радянської тоталітарної системи. Безпосереднім проявом і прямим її наслідком є революційні перетворення у Центральній та Східній Європі, виникнення незалежних держав, звільнення їх з пут тоталітаризму.
Опрацювання проблеми тоталітаризму є особливо актуальним для країн пострадянського простору, адже наслідки майже сімдесятилітнього функціонування цієї системи залишили глибокий слід у всіх без виключення сферах суспільного життя. Збудувати систему суспільних цінностей, орієнтовану в першу чергу на захист інтересів людини, що базується на принципах гуманізму, можливо лише за умови подолання тоталітарного синдрому, характерними рисами якого є руйнування цілісності особистості, домінування колективного над індивідуальним, панування псевдоідей у суспільній свідомості, прагнення підпорядковуватись не нормам закону, а вказівкам вождя, де насилля проявляється як обов’язковий компонент життя. Подолання цих негативів буде можливим лише після ретельного з’ясування детермінації тоталітаризму, визначення закономірностей функціонування цієї складної та суперечливої за своїм характером системи.
Історія країн Східної Європи після Другої світової війни – це історія зародження, утвердження і розпаду політичних режимів радянського зразка, основою яких була монопольна влада комуністичних партій, що здійснювали всеохоплюючий контроль за всіма сферами життя суспільства.
Особливо цікавою є доля польського народу – народу, для котрого характерне неприйняття комуністичної ідеології, вияв сильних антиросійських настроїв, високе почуття національної гідності та прагнення відновити втрачену в роки війни незалежність. Однак, незважаючи на все це, протягом 1944-1948 рр. у цій державі встановилася модель тоталітаризму радянського взірця.
Як правило історики головну увагу при дослідженні даної проблеми приділяли зовнішньополітичним чинникам. Звісно ж, заперечувати це неможливо, їх вплив є очевидним і вагомим, але часто поза увагою залишалися доволі складні соціальні процеси всередині польського соціуму. Науковцями ретельно досліджено механізми політичного і військового тиску СРСР, внутрішньополітичні процеси в країні, натомість трансформації соціальної структури приділялось украй мало уваги. У сфері впливу СРСР після Другої світової війни опинилися також Фінляндія та Австрія, але саме стійкість соціальних інститутів дозволили цим суспільствам бути не залученими до експерименту радянської модернізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВСТАНОВЛЕННЯ ТОТАЛІТАРНОГО РЕЖИМУ В ПОЛЬЩІ у 1944 – 1948 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок