Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА КОРЕКТНІСТЬ: концептуальні основи та технологічні прийоми

ПОЛІТИЧНА КОРЕКТНІСТЬ: концептуальні основи та технологічні прийоми

Назва:
ПОЛІТИЧНА КОРЕКТНІСТЬ: концептуальні основи та технологічні прийоми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,33 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ
І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КОЛТУНОВ Олександр Юлійович
УДК 321.01+323.174(477)
ПОЛІТИЧНА КОРЕКТНІСТЬ:
концептуальні основи
та технологічні прийоми
Спеціальність 23.00.02 — політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
 
Київ — 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, доцент
Оганісян Михайло Сергійович,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління
при Президентові України, професор кафедри державного
управління і місцевого самоврядування.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
Пойченко Анатолій Михайлович,
Одеський регіональний інститут державного управління
Національної академії державного управління
при Президентові України, директор
кандидат політичних наук
Лісничук Олесь Володимирович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
НАН України, молодший науковий співробітник
Провідна установа:
Одеський національний університет ім. І. І. Меч-никова,
Інститут соціальних наук
Захист відбудеться “11” жовтня 2005 р. о 14.00 на за-сідан-ні спеці-алі-зо-ваної вченої ради Д 26.181.01 Інституту політич-них і ет-но-національних досліджень НАН України за адресою: 01011, Київ-11, вул. Кутузова, 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політич-них і етно-національних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Куту-зова, 8, к. 202.
Автореферат розіслано “8” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук Ю. А. Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Підтримка громадянського миру та злагоди в умовах демократичного політичного режиму вимагає використання специфічних соціально-політичних технологій, що раніше не були властиві транзитивним суспільствам. Однією з таких технологій у західному світі сьогодні є політична коректність. Подібні політичні технології і досвід їхнього застосування в державах зі стійкими демократичними політичними інститутами становлять практичний інтерес для вітчизняної політичної еліти нашої країни, особливо враховуючи той факт, що українське суспільство є поліетніч-ним та багатоконфесійним.
З моменту проникнення в наше суспільство демократичних цінностей та процедур і одночасного відходу з історичної арени інститутів старої влади, які жорстко стримували певні суспільні емоції, раніше засвоєна агресивна культура спілкування набула рис зневаги елементарними загальнокультурними вимогами до діалогу. Колишні зовнішні бар’єри, обмеження були зняті, а внутрішні не були актуалізовані. Образливі епітети, ненормативна лексика — полилися суцільним потоком. Серед численних дефіцитів, на жаль, виявився і дефіцит культури спілкування як на особистісному рівні, так і політичному. Тому існує нагальна потреба в оволодінні такими технологіями політичної комунікації, які сприяють збереженню суспільної злагоди.
Вивчення феномена політичної коректності дає можливість правильно орієнтуватися в особливостях моделей політичної поведінки сучасного західного суспільства. Це завдання набуває особливої актуальності в період глобалізації, коли створюються умови для більш вільного пересування представників різних рас, етносів, релігій і культур разом із властивими їм ідеями, концепціями й ідеологіями. Цей виклик потребує розробки або запозичення механізмів попередження та вирішення можливих суперечностей, конфліктів, непорозумінь, в основі яких є культурна неоднорідність сторін.
У сучасному українському політичному дискурсі активно використовується термін “політична коректність”. Його вживають стосовно політичних процесів у нашій країні журналісти в засобах масової інформації, суспільно-політичні діячі, експерти-політологи. При цьому саме поняття “політична коректність”, на наш погляд, належить до мало розроблених категорій української політичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА КОРЕКТНІСТЬ: концептуальні основи та технологічні прийоми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок