Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТРАДИЦІЇ У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВТІЛЕННЯ В РОЗБУДОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ 1917 – 1920 рр.

ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТРАДИЦІЇ У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВТІЛЕННЯ В РОЗБУДОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ 1917 – 1920 рр.

Назва:
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТРАДИЦІЇ У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВТІЛЕННЯ В РОЗБУДОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ 1917 – 1920 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,32 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ТЛУЩАК ЮРІЙ МАР’ЯНОВИЧ
УДК 342 (477) (091)
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТРАДИЦІЇ
У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВТІЛЕННЯ В РОЗБУДОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
1917 – 1920 рр.
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історико-правових дисциплін Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор Тимощук Олександр Валентинович, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, декан юридичного факультету, м. Сімферополь.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент АПрН України Скакун Ольга Федорівна, Національний університет внутрішніх справ, професор кафедри теорії та історії держави і права, м. Харків;
кандидат юридичних наук, доцент Бойко Ігор Йосипович, доцент кафедри історії та теорії держави і права Львівського національного університету імені Івана Франка.
Провідна установа – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, відділ історико-правових досліджень, м. Київ.
Захист відбудеться “ 28 ” січня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, проспект 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 27 ” грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічна стратегія розвитку України ґрунтується на засадах ринкових суспільних відносин, що передбачає відмову держави від прямого втручання у сферу дії об’єктивних законів функціонування господарчої системи. Але сучасна публічна влада залишає у себе найефективніші важелі управління ринковою економікою – податкове регулювання за допомогою правових норм. В умовах стратегічного курсу на європейську інтеграцію України пріоритетними шляхами подальшої оптимізації і вдосконалення її податкової політики та податкової системи стає прискорення адаптації економіко-правових інститутів до діючих міжнародних стандартів. Зважаючи ж на те, що вітчизняні податкові органи, утворені після самостійного державного визначення України в 1991 р., знаходяться у стадії інтенсивного розвитку і накопичення власної практики претензійно-позовної роботи, наукове вивчення подібного досвіду з історії українського національного державотворення є особливо актуальним.
У дисертації поставлена двоєдина проблема: система оподаткування у період формування національної державності 1917 – 1920 рр. і українська правова традиція, що склалася у цій сфері протягом століть та позначилася на діяльності податкових органів у досліджувані роки. Вивчення правової традиції у сфері оподаткування дозволяє встановити не тільки наступність між ступенями розвитку українського права, а й визначити елементи правової акультурації, взаємовплив культур народів, що перебували у складі одних і тих же держав. Розуміння закономірностей динаміки української правової традиції дозволяє розкрити її особливості, простежити її історичний шлях, з'ясувати її стан у 1917-1920 рр., коли формувалася українська державність, врахувати як позитивні, так і негативні чинники у організації та діяльності українських податкових органів того часу. Знання цінних взірців з національної історії у сфері оподаткування та їх творче використання дозволить, по-перше, збагатити уявлення про особливості українського права з метою визначення його місця у правовій системі України; по-друге, враховувати правову природу окремих ретроспективних явищ у галузі оподаткування при провадженні сучасної державної податкової політики задля досягнення її ефективності; по-третє, запобігати викритим негативним явищам в організації та діяльності сучасного українського податкового апарату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОВОЇ ТРАДИЦІЇ У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЇЇ ВТІЛЕННЯ В РОЗБУДОВІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ 1917 – 1920 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок