Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ, ВЛАСТИВОСТЯМИ ТА СПАДКОВІСТЮ ЛИТИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЕЙ

КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ, ВЛАСТИВОСТЯМИ ТА СПАДКОВІСТЮ ЛИТИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЕЙ

Назва:
КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ, ВЛАСТИВОСТЯМИ ТА СПАДКОВІСТЮ ЛИТИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
НІКОНОРОВ Олексій Сергійович
УДК 621.785.52
КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ, ВЛАСТИВОСТЯМИ ТА
СПАДКОВІСТЮ ЛИТИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЕЙ
Спеціальність 05.16.01 – "Металознавство та термічна обробка металів"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" на кафедрі металознавства та термічної обробки.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Кондратюк Станіслав Євгенович,
Фізико-технологічний інститут металів та сплавів НАН України,
завідуючий відділом
Національний технічний університет України "КПІ"
професор кафедри металознавства та термічної обробки
Офіційні опоненти: член-кор. НАН України, доктор технічних наук, професор
Ошкадьоров Станіслав Петрович
Інститут металофізики НАН України ім. Г.В. Курдюмова,
завідуючий відділом
доктор технічних наук, професор
Білоцький Олексій Васильович
Національний технічний університет України "КПІ"
професор кафедри фізики металів
Провідна установа: Інститут електрозварювання НАН України ім. Є.О. Патона
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2005 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 в Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут", за адресою: 04056, м. Київ, пр. Перемоги 37, ІФФ, корп. №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут", за адресою: 04056, м. Київ, пр. Перемоги 37.
Автореферат розісланий “ 4 ” травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради К26.002.12
кандидат технічних наук, доцент Сиропоршнєв Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Умови ринкової економіки вимагають від машинобудівних підприємств України зменшення собівартості виробництва. Це досягається за рахунок більш широкого використання литих виробів замість аналогічних виробів з прокату, оскільки в цьому випадку підвищується коефіцієнт використання металу, забезпечуються мінімальні припуски і форма виливків максимально наближена до готової деталі, зменшується кількість операцій механічної обробки, суттєво скорочуються час виготовлення виробів та відходи металу в стружку. Існуючі недоліки виливків, що виготовляються традиційними методами (транскристалізація, грубозерниста структура, ліквація, пористість та крихкість литого металу) обмежують в ряді випадків використання литих виробів у машинобудуванні.
Проте відомі результати досліджень, що свідчать про можливість активного та цілеспрямованого керування процесами кристалізації, структуроутворення і підвищення властивостей литих сталей за рахунок використання зовнішніх диференційованих схем впливу на рідкий метал під час кристалізації та охолодження виливків. Вирішення проблеми ускладнюється відсутністю системних досліджень в цьому напрямку і складністю процесів, викликаних одночасною дією значного числа факторів на тверднення і формування структурно-фазового складу виливків. З урахуванням цього проведення досліджень, що стосуються впливу фізико-технологічних факторів на кристалізацію, структуроутворення і властивості сталевих виливків є актуальним і необхідним для створення наукової бази нових ливарних технологій. Актуальність проведення таких досліджень ґрунтується також на необхідності підвищення якості та властивостей сталевих виливків, зниження металоємності, скорочення енерго- і трудовитрат, а також на необхідності створення нових литих матеріалів, які за своїми властивостями перевищували б комплекс властивостей виробів з прокату.
Оскільки значну частину литих виробів піддають тепловій обробці, то вивчення процесів трансформації литих структур сталей при наступних операціях термічної та хіміко-термічної обробок є важливим, як у науковому так і в прикладному аспектах. Вивчення останньої групи проблем пов’язано з явищем спадковості металевих матеріалів, тобто із збереженням в них певних особливостей будови, структури і властивостей вихідного металу після дії різних технологічних впливів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЕРУВАННЯ СТРУКТУРОЮ, ВЛАСТИВОСТЯМИ ТА СПАДКОВІСТЮ ЛИТИХ КОНСТРУКЦІЙНИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок