Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЮРІЙ МЕЖЕНКО – ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ

ЮРІЙ МЕЖЕНКО – ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ

Назва:
ЮРІЙ МЕЖЕНКО – ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,92 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ГАЛЕТА ОЛЕНА ІГОРІВНА
УДК 821.161.2-2.09''19''- Ю. Меженко
ЮРІЙ МЕЖЕНКО – ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
ЛЬВІВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури імені академіка Михайла Возняка Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук
ІЛЬНИЦЬКИЙ Микола Миколайович,
професор кафедри української літератури
імені академіка Михайла Возняка
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
АГЕЄВА Віра Павлівна,
професор кафедри української філології
Національного університету “Києво-Могилянська Академія”
кандидат філологічних наук
НАБИТОВИЧ Ігор Йосипович,
доцент кафедри української літератури
Дрогобицького державного педагогічного університету
імені Івана Франка
Провідна установа:
Інститут літератури імені Тараса Шевченка НАН України,
відділ української літератури ХХ століття
Захист відбудеться 28 вересня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.06 з філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 26 ” серпня 2000 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д. 35.051.06 Терлак З. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. 20-ті роки ХХ століття – один із найбагатших та найцікавіших періодів в історії української літератури. Історичні катаклізми й епохальні наукові відкриття, здобутки і кризові явища філософської думки, зміна та співіснування світоглядних парадигм, врешті, посилена увага до власне естетичного чинника літературної творчості утворювали небувалу вибухову суміш з потужним креативним та інтелектуальним потенціалом. Процес творчості породжував негайну рефлексію, яку не спроможні замінити жодні наступні реінтерпретації – можуть лише доповнити з відповідної часової та ціннісної перспективи. І, звичайно, спробувати зрозуміти. Саме на цей час припадає літературознавча діяльність Юрія Олексійовича Меженка (Іванова). Літературознавчі дослідження складають лише частину його наукового доробку, який налічує понад 150 праць із бібліографії, бібліології, театрознавства, теорії та історії літератури, літературної та музичної критики (а також переклади та унікальну колекцію “Шевченкіани”). Його літературознавчі праці досі залишаються на периферії дослідницької уваги, хоча, за словами Ю.Лавріненка, Ю.Меженко дав українській літературі “нову стилесвідомість – у контакті з передовими стежами мистецьких шукань і естетично-філософської думки Заходу” Лавріненко Ю. Першорядний поет у дзеркалі першорядного критика: До 80-ліття народження Євгена Плужника і 10-ліття смерті Юрія Меженка//Сучасність. – Мюнхен, 1978. - № 7 – 8. – С. 114.. Поодинокі згадки про нього знаходимо у працях Я.Савченка, М.Зерова, К.Копержинського, В.Поліщука, А.Ковалівського, Л.Білецького, О.Ведміцького, Я.Гординського, П.Кізка, Б.Кравціва, А.Шамрая, М.Глобенка, М.Неврлого, А.Кравченка, В.Брюховецького, М.Наєнка, С.Павличко; у працях, спеціально присвячених дослідженню діяльності Ю.Меженка, його літературознавчі роботи згадуються лише побіжно, або проаналізовані окремі їхні аспекти (див. статті Ю.Лавріненка, В.Міяковського, Б.Антоненка-Давидовича, Ф.Сарани, Г.Кочура, М.Гуменюка, Н.Королевич, І.Кошелівця, Н.Стрішенець, Є.Соколинського, А.Рудзинського). Перші спроби узагальнити та систематизувати літературознавчі погляди Меженка здійснені у працях Л.Коваленка Коваленко Л. Статті та нариси/Уп. і прим. Н. Калениченко. – К.: Дніпро, 1987. – С. 74 – 113., В.Півторадні Півторадні В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЮРІЙ МЕЖЕНКО – ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок