Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФЛЯЦІЯ В ПЕРІОД РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

ІНФЛЯЦІЯ В ПЕРІОД РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
ІНФЛЯЦІЯ В ПЕРІОД РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,03 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
МЕЛЬНИК Олексій Михайлович
УДК 330.1 : 336.74
ІНФЛЯЦІЯ В ПЕРІОД РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Спеціальність
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
САВЧУК Володимир Сафронович
Київський національний економічний університет,
проректор з наукової роботи, завідувач кафедри політичної економії обліково-економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік НАН
України
ЧУХНО Анатолій Андрійович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри економічної теорії;
доктор економічних наук, доцент
КВАСНЮК Борис Євгенович
Інститут економічного прогнозування НАН України,
заступник директора інституту
доктор економічних наук, професор
КОВАЛЬЧУК Трохим Тихонович
Рада національної безпеки і оборони України при
Президентові України, перший заступник секретаря
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ теоретичних проблем регулювання економіки, м. Київ
Захист відбудеться 16 лютого 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 16 “ січня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Е.Фукс
доктор економічних наук, професор


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Економічні перетворення системного характеру в Україні були започатковані ще під час її перебування у складі колишнього СРСР. Сутність цих трансформацій полягала в переході від економічної системи соціалізму, в якій практично всі засоби виробництва належали державі, а економічні процеси регулювались централізовано, до тієї, де існує багатоманітність форм власності, а значна роль у регулюванні економічних процесів належить децентралізованому ринковому саморегулюванню. Проте з розвитком цих перетворень дедалі гострішою в Україні ставала проблема інфляції, що набула загрозливих масштабів в 1992–1993 рр., коли Україна здійснювала свої економічні перетворення фактично копіюючи російські реформи. У цей час інфляція стала відігравати найважливішу роль у поглибленні системної кризи в Україні. Разом з тим започаткування в 1994 р. “шокових” економічних реформ за сценарієм МВФ, що передбачали фактичне придушення відкритої інфляції, призвело лише до подальшого поглиблення економічної кризи, спаду виробництва, зростання відкритого та прихованого безробіття. Інфляція, яка і тепер існує в Україні, та ті засоби, за допомогою яких ведеться з нею боротьба, негативно впливають на економічні процеси. Вони не тільки гальмують процес ринкової трансформації економічної системи, а й створюють серйозні перепони на шляху економічного розвитку суспільства.
В економічній теорії існують різні погляди на сутність та причини інфляції. У вітчизняній науці та у владних колах України нині переважають погляди на це явище виключно як на грошовий феномен, пов’язаний з великою емісією. Через це боротьба з нею провадиться в напрямі адміністративного скорочення емісії. Однак жорстке обмеження приросту грошової маси не могло не вплинути на стан економiки, спровокувавши подальше загострення системної кризи. Це виявилось у поглибленні спаду виробництва, збільшенні безробіття, рiзкому зростанні бюджетної, взаємної та інших видів заборгованості, помiтному посиленні кризи неплатежів. А інфляція, хоча й змінила форму, але не зникла.
Саме такий стан речей потребує розвитку багаточинникового підходу до інфляції. Такий підхід мав багато прихильників не тільки в західній, а й у радянській економічній літературі, а нині його подальше розроблення в специфічних умовах ринкової трансформації економічної системи України стає надзвичайно важливою проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ІНФЛЯЦІЯ В ПЕРІОД РИНКОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок