Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВЕДІНКА МІКРО І МАКРОДОМІШОК В НЕМАТИЧНОМУ РІДКОМУ КРИСТАЛІ

ПОВЕДІНКА МІКРО І МАКРОДОМІШОК В НЕМАТИЧНОМУ РІДКОМУ КРИСТАЛІ

Назва:
ПОВЕДІНКА МІКРО І МАКРОДОМІШОК В НЕМАТИЧНОМУ РІДКОМУ КРИСТАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧЕРНИШУК СТАНІСЛАВ БОРИСОВИЧ
УДК 532.738; 548-144
ПОВЕДІНКА МІКРО І МАКРОДОМІШОК В НЕМАТИЧНОМУ
РІДКОМУ КРИСТАЛІ
01.04.02 – теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики Національної Академії Наук України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук
старший науковий співробітник
Лев Богдан Іванович,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук
Решетняк Віктор Юрійович
Київський університет імені Т.Г.Шевченка,
професор кафедри теоретичної фізики
кандидат фізико-математичних наук
Бурилов Сергій Володимирович
Інститут транспортних систем і технологій
НАН України, м.Дніпропетровськ
зав. відділом електричних комплексів
транспортних систем.
Провідна організація: - Інститут фізики конденсованих систем НАН України, м.Львів.
Захист відбудеться "07"____травня_________2002р. об _14.30_ годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.001.08 при фізичному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за адресою 03127, Київ, пр. Академіка Глушкова, 6.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці фізичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за адресою 03127, Київ, пр. Академіка Глушкова, 6.
Автореферат розісланий "_3__"___квітня_______2002р.
Вчений секретар Спеціалізованої вченої ради Свечнікова О.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. Рідкі кристали (РК) є конденсованим середовищем, яке знайшло широке застосування в засобах відображення інформації. Це пов'язано з малими енерговитратами і можливістю створення мініатюрних за розміром дисплеїв. Фізичні об'ємні властивості чистих рідких кристалів - електричні, оптичні, реологічні - вивчені досить добре [1]. Велика увага приділяється також поверхневим ефектам в рідких кристалах [2].
В той же час фізичні властивості рідких кристалів можуть дуже сильно залежати від внесених в них домішок. При цьому слід окремо виділити два типа домішок - мікродомішки і макродомішки. Мікродомішки - це молекулярні домішки розміру 1-2 nm, тобто з довжиною порядка довжини молекул рідкого кристалу. Макродомішки - це частинки розміром від 100 nm і більше. Це два граничних випадки, дослідженню поведінки яких в нематичному рідкому кристалі і присвячена дисертаційна робота. Хоча молекулярні домішки діють на мікроскопічному рівні, вони можуть перебудовувати всю структуру речовини. Характерним прикладом може бути індукування холестеричної спіралі при додаванні невеликої кількості (біля одного відсотку за вагою) хіральних молекулярних домішок в нематичний рідкий кристал. Хоча дослідження немато-холестеричних сумішей триває вже декілька десятків років і накопичений багатий експериментальний матеріал, існуючі теоретичні моделі індукування холестеричної спіралі в сумішах потребують спеціальних припущень щодо внутрішньої структури суміші (концепія квазінематичних шарів, або припущення про дерацемізацію статистичного нематика під впливом хіральної домішки). Причина цього полягає у відсутності послідовного переходу від мікроскопічної енергії взаємодії молекул рідкого кристалу між собою і з домішками до феноменологічного функціоналу, який враховує залежність від концентрації домішок. Якщо коректно зробити цей перехід, то це дасть відповідь на питання про вплив мікродомішок на рідкий кристал.
Що стосується макрочастинок, то їх вплив і поведінку цілком можно описати на макроскопічному рівні в термінах континуальної теорії пружності. Макрочастинки в рідких кристалах є дуже цікавим об'єктом досліджень, що привертає увагу науковців в останні часи. Додавання всього пів відсотки за вагою магнітних частинок мікронного розміру в нематичний рідкий кристал призводить до зменшення на два порядки переходу Фредерікса (порогова переорієнтація директора магнітним полем). В колоїдних рідких кристалах сильно зростає роль поверхневих ефектів за рахунок поверхні частинок, що призводить до збільшення розсіючої здатності таких систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОВЕДІНКА МІКРО І МАКРОДОМІШОК В НЕМАТИЧНОМУ РІДКОМУ КРИСТАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок