Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРУДОВА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЯК ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ : СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

ТРУДОВА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЯК ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ : СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ТРУДОВА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЯК ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ : СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ (м.Одеса) ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
УДК 111.6+316.62+316.3+65.012.3
Титарчук Микола Олександрович
ТРУДОВА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ
ЯК ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ :
СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному університеті ім. Б.Хмельницького, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Іщенко Микола Павлович,
Черкаський державний університет
ім. Б.Хмельницького, завідувач кафедри політичних наук і культурології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Дмитрієва Маргарита Степанівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м.Одеса)
ім. К.Д.Ушинського, професор кафедри філософії та соціології
кандидат філософських наук, доцент
Шелюк Василь Олександрович,
Рівненський державний гуманітарний університет, доцент кафедри філософії.
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України.
Захист відбудеться “27” лютого 2004 року о 13.00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м.Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий ”25” січня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні в українському суспільстві відбуваються кардинальні перетворення, які впливають на всі сфери його життєдіяльності. В державі виникла потреба в проведенні соціально-економічних і політичних реформ, які відповідали б розвитку свободи і демократії. Має місце ситуація трансформаційного періоду, реалізації радикальних ринкових реформ. Зміна соціально-економічної системи супроводжується серйозними проблемами в соціальній сфері, передусім щодо добробуту і доходів, умов повсякденного життя. Але поряд з цим усталюються сучасні форми власності, виникають нові можливості для соціально-економічної активності та трудової діяльності людини, формуються нові соціальні верстви та групи. У зв’язку з цим постає необхідність соціально-філософського дослідження та аналізу проблем нинішнього українського суспільства, ідентифікації стереотипів трудової поведінки особистості, її трудової діяльності щодо соціальних підстав становлення та формування нових цінностей, психологічних установок, мотивів і видів діяльності, придатних для забезпечення життєдіяльності за нових умов.
Актуалізується завдання щодо підвищення трудової активності людини, створення більш ефективних механізмів господарювання, що передбачає максимальну реалізацію інтересів особистості та трудового колективу, формування нових підходів до суспільно-виробничого процесу і підприємницької діяльності людини. Тобто необхідним і актуальним є соціально-філософське осмислення нових типів трудової поведінки людини як форми та виду діяльності, підприємництва особистості, різних соціальних груп, організацій, нових механізмів соціального управління поведінкою та впливу на її формуванням.
Наукова проблема полягає в необхідності всебічного соціально-філософського осмислення і аналізу трудової поведінки особистості як чинника підприємницької діяльності, її формування та активізації; дослідження феномену підприємництва, особливостей становлення „середнього класу” в суспільстві, пріоритетних механізмів соціального управління та регулювання трудової діяльності і поведінки особистості за умов переходу до ринкової моделі господарювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з плановою темою кафедри політичних наук і культурології Черкаського національного університету імені Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРУДОВА ПОВЕДІНКА ОСОБИСТОСТІ ЯК ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ : СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок