Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ І.І. ПЕТРУНКЕВИЧА

ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ І.І. ПЕТРУНКЕВИЧА

Назва:
ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ І.І. ПЕТРУНКЕВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,96 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
МАЗУР ГАННА ПЕТРІВНА
УДК 340.12
ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ І.І. ПЕТРУНКЕВИЧА
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія
політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії держави і права Харківського національного університету внутрішніх справ
Науковий керівник - | доктор юридичних наук, професор
Скакун Ольга Федорівна,
Навчально-науковий інститут права, економіки та соціології Харківського національного університету внутрішніх справ, професор кафедри теорії і історії права.
Офіційні опоненти - | доктор юридичних наук, професор
Скрипнюк Олександр Васильович, Академія Правових Наук України, керівник управління міжнародних наукових зв’язків.
кандидат юридичних наук, доцент
Левченков Олександр Іванович, Луганський державний університет внутрішніх справ, начальник кафедри державно-правових дисциплін.
Провідна установа - | Львівський національний університет ім. Івана Франка, МОН України, кафедра теорії та історії держави і права (м. Львів).
 
Захист відбудеться “09” лютого 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 у Харківському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, вул. 50-річчя СРСР, 27, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, вул. 50-річчя СРСР, 27.
 
Автореферат розісланий “05” січня 2007 р.
 
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Розбудова правової демократичної держави в Україні потребує врахування не тільки передового досвіду сучасних демократичних держав, а й вивчення та узагальнення вітчизняних теоретичних і практичних здобутків в галузі держави і права, до яких слід віднести ліберальні концептуальні обґрунтування шляхів реформування державно-правової системи та спроби втілення їх у реальність. Зважаючи на те, що Україна сторіччями знаходилася в складі імперії (дореволюційної Росії, Австро-Угорщини, СРСР), українська правова думка як така вивчалася слабо. Та й видатні політичні діячі, у тому числі українці за походженням або вихідці з України, як правило, кваліфікувалися як представники російського політичного руху. До того ж в радянські часи значна увага приділялася вивченню поглядів на державу та право мислителів соціалістичного напрямку, який був найпоширенішим серед населення. Ґрунтовне дослідження поглядів та діяльності українських лібералів того часу почалось лише після реформаційних процесів в СРСР кінця 80-90-х років ХХ ст. Але не всі видатні юристи — політичні лідери ліберального світогляду були охоплені увагою науковців. Поза нею залишився значний пласт ліберальної політико-правової спадщини, ідеї якої впливали на розвиток юриспруденції. Назрів час зібрати по крупицях, відновити, узагальнити, вивчити спадщину ліберальної української політико-правової думки, одним з найяскравіших представників якої є Іван Ілліч Петрункевич (1844 – 1928) - видатний український політичний діяч, досвідчений юрист, гласний Чернігівського земства, один із засновників “Союзу Визволення” і конституційно-демократичної партії, член I Державної Думи. Він стояв у джерел ідеологічного обґрунтування конституційної реформи, побудови правової держави, реорганізації влади на місцях і розширення земського самоврядування, запровадженого в Росії в результаті земської реформи. З огляду на актуальність проблем, що ним розглядалися, в сучасній Україні доцільно виділити раціональні моменти в організації управління в центрі і на місцях, що розроблені І.І. Петрункевичем і мають характер константи в історичному розвитку.
Проведене дисертаційне дослідження спрямоване на те, щоб систематизувати, узагальнити, комплексно представити державно-правові погляди І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДЕРЖАВНО-ПРАВОВІ ПОГЛЯДИ І.І. ПЕТРУНКЕВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок