Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ У ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРАХ

ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ У ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРАХ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ У ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,10 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛЬЧУК Віктор Анатолійович
УДК 622.271.3:553.3
ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ
ГІРНИЧИХ РОБІТ У ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРАХ
Спеціальність 05.15.03 – «Відкрита розробка родовищ
корисних копалин»
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Кривий Ріг – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному науково-дослідному гірничорудному
інституті Міністерства промислової політики України
Науковий консультант – доктор технічних наук, професор БЛИЗНЮКОВ
Віктор Григорович, Державний науково-дослідний
гірничорудний інститут, директор.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор ГУМЕНИК Ілля
Львович, Національна гірнича академія України,
завідувач кафедри;
доктор технічних наук ПОЛІЩУК Сергій
Зіновійович, Інститут проблем природокористування
та екології НАН України, завідувач відділу;
доктор технічних наук ЗАВСЄГДАШНІЙ Валентин
Олександрович, Криворізький технічний університет,
професор кафедри.
Провідна установа - Інститут геотехнічної механіки Національної академії
наук України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться « 21 » квітня 2000 р. о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 при Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного університету за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37.
Автореферат розісланий « 17 » березня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор Г. Т. Фаустов
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стабілізація та подальший розвиток економіки України визначається рівнем розвитку її базових галузей, центральне місце серед яких посідає гірничорудна промисловість. Потенціал та існуюча інфраструктура гірничо-збагачувального виробництва спроможні забезпечити споживачів залізовмісткої товарної продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Проте, стан сировинної бази більшості гірничодобувних підприємств залишається надто складним і потребує великих витрат на її підтримку.
У таких умовах виконання виробничих програм гірничо-збагачувальних підприємств стає проблематичним навіть при значному скороченні за останні роки обсягу видобування сирої руди та виробництва залізовмісткої товарної продукції. Зважаючи на неблагополучний стан сировинної бази комбінатів, Концепцією розвитку гірничо-металургійного комплексу України до 2010 року визначені основні напрямки його збалансованого розвитку з урахуванням тенденцій змінення внутрішнього та зовнішнього ринків металопродукції та сформульовані основні перспективні задачі гірничорудної промисловості. Найважливішою з них є підтримання кар’єрів у працездатному стані в умовах зменшення обсягів видобування руди.
Одним із найбільш ефективних шляхів вирішення поставлених перед гірничорудною промисловістю задач є концентрація гірничих робіт як в окремих кар’єрах, так і концентрація гірничорудного виробництва в цілому. Концентрація гірничих робіт здійснюється шляхом зосередження заданих обсягів видобутку корисної копалини на меншому числі горизонтів, вибоїв і є дійовим інструментом регулювання режиму гірничих робіт. Питання, які пов’язані з установленням напрямку розвитку і режиму гірничих робіт, а також вибором оптимальних параметрів системи розробки при проектуванні й експлуатації кар’єрів, посідають одне з провідних місць в гірничий науці.
При експлуатації глибоких кар’єрів виникає цілий ряд непередбачених проектами змін у порядку формування робочої зони через порушення первісних параметрів системи розробки та зміни ступеня забезпеченості кар’єрів готовими до виймання запасами гірничої маси. У цих умовах продуктивність кар’єру по гірничий масі і параметри системи розробки залежать від просторового напрямку концентрації гірничих робіт у кар’єрному полі і набувають значення параметрів концентрації. При цьому вони виступають як мета планування і спрямовані не тільки на
2
підтримання кар’єрів у працездатному стані та покращення техніко-економічних показників розробки родовищ, але й на удосконалення методології проектування та реконструкції кар’єрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ПАРАМЕТРІВ КОНЦЕНТРАЦІЇ ГІРНИЧИХ РОБІТ У ЗАЛІЗОРУДНИХ КАР’ЄРАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок