Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВА В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВА В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВА В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МЕРЕНКОВА ЛЮБОВ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 658.5
УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВА
В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ
Спеціальність 08.06.01 – економіка, організація і
управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – |
кандидат економічних наук, професор
Афанасьєв Анатолій Олександрович,
Харківський державний економічний університет, професор кафедри фінансів
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Перерва Петро Григорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри
організації виробництва і управління персоналом
кандидат економічних наук, доцент
Азаренкова Галина Михайлівна,
Українська академія банківської справи, Харківська філія, Національного банку України,
завідуюча кафедрою обліку та фінансів
Провідна установа – | Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля, кафедра менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться 26 грудня 2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9а.
Автореферат розісланий 26.11.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В сучасних умовах господарювання основним джерелом фінансових ресурсів розвитку підприємств є прибуток, величина якого визначається як різниця доходу від реалізації виробів (робіт, послуг) і поточних витрат на їх створення і збут. Наявність на ринку жорсткої конкуренції, низький рівень платоспроможності споживачів продукції значною мірою обмежують можливості підприємства збільшувати прибуток, підвищуючи ціну. Тому зростання прибутковості виробництва здійснюється переважно за допомогою управління витратами.
Витрати є одним із важливих критеріїв вибору оптимальних рішень у процесі управління усіма аспектами виробничо-господарської діяльності підприємства. В його поточних витратах має своє грошове вираження обсяг ресурсів на операційну діяльність, пов’язану з виробництвом і збутом продукції, а також управлінням підприємством. Обґрунтування планових поточних витрат, здійснення їх своєчасного контролю та регулювання є передумовою економії усіх видів ресурсів, зростання прибутку підприємства.
В ринковій економіці на розмір, структуру і динаміку витрат впливає як внутрішнє, так і зовнішнє середовище, зміни якого найчастіше відбуваються швидко і раптово, що вимагає організації системи забезпечення керівників підприємства релевантною інформацією щодо витрат на продукцію, аналіз якої в сукупності з даними досліджень зовнішнього середовища дає змогу приймати обґрунтовані управлінські рішення, спрямовані на досягнення стратегічних цілей та поточних задач діяльності підприємства, а також удосконалення методів планування і контролю витрат.
Актуальність теми. Питання, пов’язані з управлінням витратами підприємства, знайшли відображення в роботах вітчизняних і зарубіжних авторів: Г. Азаренкової, І. Бланка, В. Голова, Г. Григоряна, А. Дайле, Н. Данілочкіної, І. Денісової, Е. Долана, К. Друрі, В. Завгороднього, Т. Карпової, Т. Клебанової, С. Котлярова, Г. Краюхіна, В. Левіна, К. Макконелла, П. Орлова, В. Палія, П. Перерви, В. Пономаренка, М. Пушкаря, Д. Хана, Д. Шима, А. Яругової та ін. Незважаючи на велику кількість наукових праць, значні досягнення в теорії та практиці управління витратами є низка питань, недостатнє розроблення яких знижує ефективність управління витратами на вітчизняних підприємствах.
Так, не до кінця обґрунтованими залишаються такі важливі аспекти методичного забезпечення управління витратами, як класифікація витрат, вибір методів обліку витрат і калькулювання собівартості продукції в залежності від інформаційних потреб користувачів інформації, технології бюджетного планування та контролю поточних витрат на виробництво продукції з використанням центрів відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ ПІДПРИЄМСТВА В РИНКОВІЙ ЕКОНОМІЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок