Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Пристрої комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією

Пристрої комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією

Назва:
Пристрої комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,12 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний університет “Львівська політехніка”
Дунець Богдан Романович
УДК 004.713, 004.27
Пристрої комутації пакетів даних з
багатоканальною вхідною буферизацією
Спеціальність 05.13.13 – Обчислювальні машини,
системи та мережі
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті „Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Олексійович,
завідувач кафедри електронних обчислювальних машин
Національного університету “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Николайчук Ярослав Миколайович,
завідувач кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем
Тернопільської академії народного господарства;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Варіченко Леонід Вікторович,
директор Державного науково-дослідного
підприємства “КОНЕКС” (м. Львів).
Провідна установа: Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
кафедра обчислювальної техніки, м. Київ.
Захист відбудеться “ 15 ” лютого 2005 р. о “ 16 ” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.05 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою:79013, м. Львів, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська,1.
Автореферат розісланий “13” січня 2005р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, професор Федасюк Д.В.


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цифрова передача інформації належить до основних функцій комунікаційних систем та є невід’ємною компонентою сучасних комп’ютерних мереж, комп’ютерних систем на кристалі та багатопроцесорних комп’ютерних систем. Найбільш ефективним способом передачі інформації в згаданих системах є її передача пакетами фіксованого розміру, що, в порівнянні з іншими способами передачі дозволяє досягти кращих характеристик. Передача даних пакетами вимагає наявності засобів їх аналізу, маршрутизації та комутації. Для реалізації цих задач призначені пристрої комутації пакетів даних (ПКПД).
До сучасних пристроїв комутації пакетів даних висуваються жорсткі вимоги щодо високої продуктивності, пропускної здатності та середнього часу затримки комутації. Створення таких ПКПД наштовхується на ряд відомих проблем. По-перше, при комутації пакетів даних виникає ситуація, при якій декілька пакетів вхідних даних одночасно мають бути зкомутовані на один вихідний порт пристрою, що призводить до виникнення вихідного конфлікту та до зменшення пропускної здатності ПКПД. По-друге, не вдається досягти мінімального середнього часу затримки без суттєвого збільшення швидкодії ПКПД по відношенню до швидкості поступлення вхідних даних, що призводить до зменшення продуктивності ПКПД та неефективного використання технічних засобів.
Відомо ряд підходів до вирішення наведених проблем, які базуються на використанні різних типів буферизації та алгоритмів планування комутації. Проте, відомі способи побудови пристроїв комутації пакетів даних не забезпечують одночасного досягнення таких характеристик як, максимальної пропускної здатності, мінімального середнього часу затримки комутації пакетів при роботі всіх елементів ПКПД на швидкості поступлення вхідних даних. Найбільш перспективним напрямком розвитку пристроїв комутації пакетів даних є пристрої комутації пакетів даних з вхідною буферизацією, які, в поєднанні з високоефективними алгоритмами планування комутації, забезпечують досягнення максимальної пропускної здатності при роботі всіх елементів ПКПД на швидкості поступлення вхідних даних. Проте, відомі підходи до побудови ПКПД з вхідною буферизацією не забезпечують досягнення мінімального середнього часу комутації пакетів, що є критичним для сучасних систем.
Таким чином, актуальною є наукова задача створення пристроїв комутації пакетів даних з вхідною буферизацією з мінімальним середнім часом затримки комутації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Пристрої комутації пакетів даних з багатоканальною вхідною буферизацією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок