Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ НА НАДХОДЖЕННЯ І НАКОПИЧЕННЯ 90Sr ТА 137Cs КОРМОВИМИ РОСЛИНАМИ

ВПЛИВ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ НА НАДХОДЖЕННЯ І НАКОПИЧЕННЯ 90Sr ТА 137Cs КОРМОВИМИ РОСЛИНАМИ

Назва:
ВПЛИВ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ НА НАДХОДЖЕННЯ І НАКОПИЧЕННЯ 90Sr ТА 137Cs КОРМОВИМИ РОСЛИНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
78
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГРУША Віктор Володимирович
УДК 631.81.095.337+546.79+633.3
ВПЛИВ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ
МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ НА НАДХОДЖЕННЯ І
НАКОПИЧЕННЯ 90Sr ТА 137Cs КОРМОВИМИ РОСЛИНАМИ
03.00.01 – радіобіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі радіобіології та радіоекології Національного аграрного університету, м. Київ.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Гудков Ігор Миколайович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри радіобіології та радіоекології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Кравець Олександра Петрівна,
Інститут клітинної біології і генетичної інженерії
НАН України,
провідний науковий співробітник відділу біофізики та радіобіології.
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Перепелятніков Георгій Петрович,
Директор Українського радіологічного учбового центру
МНС України.
Захист відбудеться ”___” _______________ 2008 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, просп. академіка Глушкова, 2, корпус 12, біологічний факультет, ауд. 434.
Поштова адреса: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет, спеціалізована вчена рада Д 26.001.24.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано ”___” __________________ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Т.Р. Андрійчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Особливості ведення землеробства на територіях, що зазнали радіоактивного забруднення, полягають у необхідності виробництва сільськогосподарської продукції з мінімальним вмістом радіоактивних речовин. Цьому сприяє створення передумов для максимального зниження переходу радіонуклідів з ґрунту в рослини. Дослідження ролі різних факторів у зменшенні забруднення сільськогосподарської продукції і, насамперед, забруднення продукції рослинництва радіоактивними речовинами, має велике значення щодо зменшення дози опромінення людини за рахунок споживання продуктів харчування.
У практиці землекористування для зниження рівня забруднення такої продукції важливо застосовувати, насамперед, ті агротехнічні та агрохімічні заходи, виконання яких не потребує істотних змін в існуючих технологіях вирощування сільськогосподарських культур (Прістер Б.С. та ін., 1991; Гудков І.М., 1991; Анненков Б.М., Юдинцева К.В, 1991; Ведення сільського господарства в умовах радіоактивного забруднення території України внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС на період 1999-2002 рр., 1998). Одним з найбільш ефективних з них є застосування мінеральних добрив, зокрема підвищених доз фосфорних та калійних, основні елементи яких гальмують надходження та накопичення в рослинах довгоживучих радіоактивних забруднювачів навколишнього середовища – радіонуклідів 90Sr та 137Сs.
Співробітниками кафедри радіобіології та радіоекології Національного аграрного університету було показано, що в умовах Полісся, територія якого у найбільшій мірі зазнала впливу радіонуклідного забруднення, на бідних практично на всі макро- та мікроелементи живлення рослин грунтах досить ефективним прийомом, який суттєво може доповнити дію інших контрзаходів, є внесення мікроелементів цинку, марганцю, кобальту, міді та деяких інших (Гудков І.М. та ін., 1998). З одного боку ці мікроелементи можуть безпосередньо виступати у ролі антагоністів–блокаторів надходження радіонуклідів, а з іншого – синергістів макроелементів, які відомі як класичні блокатори згаданих радіонуклідів і гальмують їх перехід з ґрунту в рослини (Gudkov I.N. et al., 1999). Але при внесенні в ґрунт разом з макроелементами, зокрема з фосфором, а особливо на фоні вапнування, яке є одним з основних радіозахисних заходів на кислих ґрунтах Полісся, мікроелементи можуть зв’язуватись і переходити у недоступний для рослин стан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ПОЗАКОРЕНЕВОГО ПІДЖИВЛЕННЯ МІКРОЕЛЕМЕНТАМИ НА НАДХОДЖЕННЯ І НАКОПИЧЕННЯ 90Sr ТА 137Cs КОРМОВИМИ РОСЛИНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок