Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕТАНОЛУ НА ВЛАСТИВОСТІ Na+,K+-АТР-ази КОРИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЩУРІВ

ВПЛИВ ЕТАНОЛУ НА ВЛАСТИВОСТІ Na+,K+-АТР-ази КОРИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЩУРІВ

Назва:
ВПЛИВ ЕТАНОЛУ НА ВЛАСТИВОСТІ Na+,K+-АТР-ази КОРИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЩУРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,40 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна
МІЩУК ДАР’Я ОЛЕГІВНА
УДК 577.152.361
ВПЛИВ ЕТАНОЛУ НА ВЛАСТИВОСТІ
Na+,K+-АТР-ази КОРИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЩУРІВ
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Науковий керівник – доктор біологічних наук
КАПЛЯ Олександр Андрійович,
старший науковий співробітник
відділу біохімії м’язів
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ПАРХОМЕНКО Юлія Михайлівна,
провідний науковий співробітник відділу біохімії коферментів
Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
ВАВІЛОВА Галина Леонідівна,
старший науковий співробітник відділу фізіології кровообігу Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України.
Провідна установа – Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра біохімії.
Захист відбудеться "24" січня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України за адресою: 01601, Київ - 30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біохімії
ім. О.В. Палладіна НАН України (Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат дисертації розісланий "22" грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук КІРСЕНКО О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Na+,K+-AТР-аза (АТР-фосфогідролаза, КФ 3.6.1.37) – інтегральний білок плазматичних мембран клітин, який здійснює енергозалежне протилежно спрямоване перенесення іонів Na та K. Відомо, що функціонування та активність Na+,K+-AТР-ази, як і інших інтегральних білків, забезпечується при тісній взаємодії з ліпідним оточенням в мембрані [Дергунов А.Д. и др., 1984; Кравцов А.В., Алексеенко И.Р., 1990; Болдырев А.А., 2001]. Так, структурні перебудови в мембрані обумовлюють функціональні зміни цієї ферментної системи, а ізоформи каталітичної субодиниці Na+,K+-AТР-ази мозку відрізняються за структурно-функціональними властивостями та відносною стійкістю до мембранотропних впливів in vitro [Капля А.А. и др., 1996; Капля А.А., 1998 (а)].
Na+,K+-AТР-аза залучена до численних клітинних функцій і процесів, пов’язаних з існуванням іонних градієнтів, зокрема до забезпечення електричної збудливості нервової та м’язової тканин [Болдырев А.А., Мельгунов В.И., 1985; Lingrel J.B., Kuntzweiler T., 1994; Лопина О.Д., 2001; Scheiner-Bobis G., 2002]. В той же час продемонстровано, що при різних патологічних станах нервово-м’язової системи спостерігається інактивація Na+,K+-AТР-ази [Herrera V.L.M. et al., 1988; Thompson C.B., McDonough A.A., 1996; Gerbi A. et al., 1997; Jamme I. et al., 1999]. Причиною цього може бути або пряма дія на фермент, або структурні зміни в мембрані (наприклад, внаслідок вільнорадикальних процесів при церебральній ішемії, сублетальному іонізуючому опроміненні), або багаторівневі порушення тканиноспецифічних клітинних механізмів регуляції активності та експресії ізоферментів Na+,K+-AТР-ази при різних хронічних патологічних станах [Болдырев А.А., Куклей М.Л., 1996; Капля А.А., 1998 (б); Капля А.А., Мищук Д.О., 2001].
Одним із поширених факторів несприятливого впливу на організм є алкоголь, а мозок – однією з основних мішеней його дії [сытинский И.А., 1980; Буров Ю.В., Ведерникова Н.Н., 1985; Иванец Н.Н., Валентик Ю.В., 1988]. Причиною порушення різноманітних біохімічних та фізико-хімічних клітинних процесів за умов алкоголізації є як безпосередній вплив етанолу на клітини органів-мішеней, перш за все їх плазматичні мембрани, так і опосередкована його дія через продукти метаболічного перетворення. В той же час тривала алкоголізація зумовлює адаптивні гомеостатичні зміни у функціонуванні організму, зокрема на рівні клітинних мембран різних типів тканин, які забезпечують розвиток толерантності до дії спирту на фоні формування залежності від алкоголю [Chin J.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕТАНОЛУ НА ВЛАСТИВОСТІ Na+,K+-АТР-ази КОРИ ГОЛОВНОГО МОЗКУ ЩУРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок