Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМПЛЕКСНЕ КАРІОЛОГІЧНЕ ТА МОРФОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАВКОВИКІВ ФАУНИ УКРАЇНИ

КОМПЛЕКСНЕ КАРІОЛОГІЧНЕ ТА МОРФОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАВКОВИКІВ ФАУНИ УКРАЇНИ

Назва:
КОМПЛЕКСНЕ КАРІОЛОГІЧНЕ ТА МОРФОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАВКОВИКІВ ФАУНИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І.І.ШМАЛЬГАУЗЕНА
ГАРБАР Олександр Васильович
УДК 594.381.5:576.316.2
КОМПЛЕКСНЕ КАРІОЛОГІЧНЕ ТА МОРФОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАВКОВИКІВ ФАУНИ УКРАЇНИ
03.00.08 – зоологія
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Малакологічна частина роботи виконана на кафедрі зоології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка, каріологічна - на базі лабораторії цитогенетики Національного науково - природничого музею НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
СТАДНИЧЕНКО Агнеса Полікарпівна
завідувач кафедрою зоології Житомирського державного педагогічного університету
імені Івана Франка.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, доцент
ПИСАНЕЦЬ Євген Максимович
завідувач зоологічного музею ННПМ НАН України;
кандидат біологічних наук
АСТАХОВА Лариса Євгенівна
старший викладач кафедри ботаніки Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка
Провідна установа: Інститут гідробіології НАН України
Захист відбудеться 23 жовтня 2001 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Б. Хмельницького, 15.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту зоології
ім. І. І. Шмальгаузена НАН України.
Автореферат розісланий 20 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук В. В. Золотов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена тим, що на сьогоднішній день не існує єдиної точки зору на систематику ставковикових. У сучасній систематиці родини Lymnaeidae традиційно застосовується порівняльно - морфологічний метод. Однак для вирішення ряду проблем, пов'язаних із дослідженням еволюційних процесів, механізмів видоутворення та систематичної ревізії на більш високих таксономічних рівнях цього методу недостатньо. Використання каріотипу як таксономічної ознаки у прісноводних легеневих молюсків тривалий час вважалось безперспективним. Це пов'язувалось із високою консервативністю їх диплоїдних наборів. Разом з тим інші характеристики каріотипу не досліджувались у достатній мірі.
Родина Lymnaeidae, як і весь тип Mollusca, цитогенетично вивчена недостатньо. На сьогодні встановлено хромосомні числа близько 50% форм видового та підвидового рангу. Морфологічні особливості хромосом частково досліджено лише у 5 північноамериканських видів. Із загальновизнаних європейських видів тільки для шести відомі хромосомні числа і в одного виду частково досліджено зовнішню морфологію хромосом. Ставковикові України у згаданому плані зовсім не досліджувались. Цю роботу виконано вперше.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в Житомирському державному педагогічному університеті імені Івана Франка в рамках планових науково-дослідних тем “Фауна та екологія прісноводної малакофауни України” та "Вплив полютантів на поведінкові особливості, макроструктуру та фізіолого-біохімічні показники різних тканин та органів молюсків" (№ держєрестрації 0101V002760).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи - дослідження каріологічних, конхіологічних та анатомічних особливостей ставковиків роду Lymnaea та здійснення комплексного аналізу даних характеристик і визначення можливості використання отриманих результатів для систематичної ревізії групи і еволюційних досліджень. Для її досягнення було поставлено такі завдання:
1. Описати каріотипи найпоширеніших видів роду Lymnaea.
2. Здійснити порівняльно - каріологічний аналіз молюсків роду Lymnaea на рівні видів і підродів.
3. Встановити основні конхіологічні та анатомічні особливості каріологічно досліджених популяцій.
4. На основі отриманих результатів та літературних даних здійснити порівняльний аналіз конхіологічних та анатомічних характеристик ставковиків та оцінити їх значення для диференціації таксонів видового та надвидового рівня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМПЛЕКСНЕ КАРІОЛОГІЧНЕ ТА МОРФОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ СТАВКОВИКІВ ФАУНИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок