Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛЬСЬКІ СЕЛЯНСЬКІ ПАРТІЇ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (1919–1939 рр.)

ПОЛЬСЬКІ СЕЛЯНСЬКІ ПАРТІЇ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (1919–1939 рр.)

Назва:
ПОЛЬСЬКІ СЕЛЯНСЬКІ ПАРТІЇ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (1919–1939 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
КАЛИНЯК Лев Дмитрович
УДК 94:323.325:329(477.8=162.1)“1919/1939”
ПОЛЬСЬКІ СЕЛЯНСЬКІ ПАРТІЇ
У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ
(1919–1939 рр.)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Качараба Степан Петрович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри історичного краєзнавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Віднянський Степан Васильович,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу всесвітньої історії і міжнародних відносин
кандидат історичних наук, доцент
Гудь Богдан Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
директор Інституту європейської інтеграції
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
НАН України (м. Львів)
Захист відбудеться 19 вересня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. ).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, .
Автореферат розісланий “18” серпня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Становлення тісного співробітництва незалежної Української держави з найбільшим західним сусідом – Польщею – підняло глибокий історичний пласт у взаєминах обох народів. Трагічні події їх співіснування, що відбувалися в першій половині ХХ ст., надалі залишаються предметом дискусій публіцистів, науковців, політиків. Пошуки шляхів порозуміння вимагають детального вивчення генези конфлікту, що знаходилася у площині наявних, на територіях спільного проживання українців та поляків, суспільно-політичних процесів.
У міжвоєнний період важливим фактором впливу на розвиток українсько-польських взаємин у Західній Україні виступав польський селянський рух. Задіяні у його системі партії відігравали провідну роль у політичній організації польського селянства краю. Головними пунктами програмних документів польських селянських партій були вимоги ліквідації великих земельних володінь і проведення земельної реформи, необхідність якої на той час мала особливу актуальність. Створивши розвинуту організаційну мережу політичних організацій, діячі польського селянського руху вели активну агітаційну роботу серед західноукраїнського населення, брали участь у виборах до вищих законодавчих органів Польщі та місцевого самоврядування, у великих містах регіону видавали свої газети.
Політична діяльність польських селянських партій на Західній Україні мала характерні лише для цього регіону особливості. Вони були зумовлені наявністю у східних воєводствах польської держави гострого національного протистояння. Будучи виразниками національних інтересів Польщі, місцеві партійні осередки селянських організацій підтримували ідею колонізації краю польським етнічним населенням з центральних регіонів країни, а також виступали за першочергове надання польським селянам розпарцельованих у наслідок земельної реформи наділів. Позиція селянських партій з ряду політичних та економічних питань суперечила вимогам представників українського національного руху. Такі розбіжності сприяли ескалації напруженості у відносинах польського та українського населення краю, знайшовши свій трагічний відгук у середині 40-х рр.
Детальне дослідження діяльності польських селянських партій у міжвоєнний період дасть можливість заповнити одну з прогалин вітчизняної історіографії у вивченні суспільно-політичних процесів на Західній Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПОЛЬСЬКІ СЕЛЯНСЬКІ ПАРТІЇ У СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ (1919–1939 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок