Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛОДІЖНИЙ РУХ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1920-1939)

МОЛОДІЖНИЙ РУХ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1920-1939)

Назва:
МОЛОДІЖНИЙ РУХ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1920-1939)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Шумський Іван Іванович
УДК 94 (477. 8) “19”
МОЛОДІЖНИЙ РУХ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ
(1920-1939)
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці-2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільському державному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Коріненко Павло Степанович,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Ботушанський Василь Мефодійович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Герман Олег Михайлович,
Тернопільський державний технічний університет імені Івана Пулюя, доцент кафедри українознавства і філософії
Провідна установа: Львівський національний університет імені Івана Франка, кафедра новітньої історії України (м. Львів)
Захист відбудеться “ 26 ” грудня 2001 р. о 10.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.76.051.03 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (58012, м.Чернівці, вул. Кафедральна, 2, корп.14, ауд.18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23).
Автореферат розісланий “ 24 ” листопада 2001р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Карпо В.Л.


І. Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми дослідження. Розбудова української держави, її національно-культурне відродження, подальший розвиток демократичних процесів можливі лише за умови гідного ставлення до власної історії, повернення із далекого і близького минулого багатьох історичних фактів, подій, імен визначних людей, забутих або сфальсифікованих сторінок історії українського народу. Об’єктивне висвітлення історичного минулого України має важливе значення як для відновлення історичної правди минулого, так і для виховання підростаючого покоління. Адже від того, як наша молодь сприйме історичне минуле, які приклади, ідеї, традиції візьме для наслідування, у великій мірі залежатиме майбутнє нашої держави.
У цьому зв‘язку велику наукову цінність, пізнавальне і практичне значення має діяльність західноукраїнських молодіжних організацій і товариств у міжвоєнний період, що переживали період становлення, розвитку і кризи у непростих умовах фактичної окупації Західної України урядом Польщі. Актуальність даної проблеми зумовлюється також тим, що разом з політичними партіями і громадсько-політичними об‘єднаннями західноукраїнські молодіжні організації і товариства були втіленням духовної культури українського народу, джерелом утвердження національної свідомості, свободи особистості та свободи нації. Вони намагалися продовжувати духовно-освітні процеси, що були започатковані набагато раніше, надати їм історичної сили і незворотності у свідомості молодого і ще зовсім юного покоління.
Молодіжний рух у Західній Україні у вказаний період розвивався у надзвичайно складних умовах європейської та світової історії, коли багато країн зазнавало великих національних і соціально-політичних потрясінь.Тому, на наш погляд, у своїх ідейно-світоглядних шуканнях західноукраїнська молодь дуже часто опинялася перед непростим вибором від ліворадикальних до праворадикальних ідеалів. Звідси випливає актуальність положення, що історичний досвід міжвоєнного періоду свідчить про те, що надмірна інтернаціоналізація, як і надмірне захоплення праворадикальними ідеями у вихованні підростаючого покоління, неминуче приводить до деформації у міжнаціональних відносинах, негативно впливає на самосвідомість молоді. На нашу думку, не менш актуальним став би досвід державотворчої роботи західноукраїнських юнаків та дівчат у міжвоєнний період для національного виховання сьогодні на основі кращих традицій духовної і культурної спадщини минулого, формування в сучасної молоді національної ідеї в інтересах української держави, а не в інтересах окремих політичних сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОЛОДІЖНИЙ РУХ У ЗАХІДНІЙ УКРАЇНІ (1920-1939)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок