Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕОМІФОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ХОРОВОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ 80-90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

НЕОМІФОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ХОРОВОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ 80-90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
НЕОМІФОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ХОРОВОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ 80-90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,38 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ГРЕЧУХА Наталія Григорівна
УДК 78.03:7.046.1+782(477)“19”
НЕОМІФОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ
В ХОРОВОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ 80-90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
17. 00. 01 Ї теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
КИЇВ Ї 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент
Рубаха Олена Олегівна,
ПВНЗ “Міжнародний Слов’ янський університет. Харків”,
доцент кафедри хореографії Київського
факультету хореографії
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Ільченко Олександр Олександрович,
Київський національний університет культури і мистецтв,
професор кафедри народного музичного виконавства та
фольклористики, заслужений діяч мистецтв України
кандидат мистецтвознавства, професор
Жарков Олександр Миколайович,
Національна музична академія ім. П. І. Чайковського,
професор кафедри теорії музики
Провідна установа: Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв,
кафедра теорії, історії та практики культури, м. Київ
Захист відбудеться “ 8 ” червня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса 36, ауд. 209)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса 36, ауд. 209)
Автореферат розісланий “ 8 ” травня 2007 р.
Вчений секретар Б. В. Деменко
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Одним із завдань мистецтвознавства є виявлення й аналіз стильових напрямів і течій сучасного мистецтва. Українська музична культура і мистецтво характеризуються тенденцією до реміфологізації, що пов’язано з прагненнями до гармонізації суспільних і соціальних криз, пошуками універсальної концепції соціокультурного буття, спробами реконструювати духовну історію людства, осмислити міфологічні архетипи і символи, в яких закодований розвиток цивілізації. В цьому сенсі і дотепер не втрачає своєї актуальності вислів відомого німецького філософа Ф. Шеллінга: “Міфологія – необхідна умова й першорядний предмет усього мистецтва”. У дослідженні вперше здійснено спробу виділити в контексті стильових пошуків української композиторської школи 80-90-х років минулого століття неоміфологічні тенденції як впливовіші в постмодерністичній музичній культурі і хоровій зокрема. Аналіз художньої практики засвідчує поглиблення інтересу до філософсько-екзистенційних питань щодо сенсу буття, взаємодії людини і природи, місця людини в соціокультурному просторі та ін. (творчість Ю.Алжнєва, Г.Гаврилець, В.Губаренка, Л.Дичко, І.Карабиця, В.Степурка). Хорове мистецтво репрезентує широку палітру жанрів, створених на основі “знакових” міфологічно-семантичних структур українського музично-обрядового фольклору. Все це зумовлює актуальність наукових досліджень, присвячених комплексному висвітленню художньо-стильових виявів неоміфологізму в сучасному хоровому мистецтві.
Поглиблення наукового інтересу до проблеми музичного неоміфологізму припадає на 80-90-ті роки ХХ століття. У працях дослідників (Л.Акопян, О.Гармель, І.Іванова, А.Мізітова, О.Краснова, І.Юдкін та ін.) з’ясовуються іманентні та звукові структури, смислові сегменти міфології та музичного мистецтва, міфологічні витоки професійної творчості, роль міфології у формуванні багатоманітної образно-жанрової і художньо-стильової сфер мистецтва, неоміфологічні інтенції сучасного художнього мислення, тісні зв’язки з постмодернізмом та іншими стильовими напрямами, узагальнюються характерні ознаки міфологізму на рівні музичного тематизму, драматургії, музичної форми.
Незважаючи на наявність цілого ряду наукових праць, ця проблема потребує комплексного аналізу, наукового осмислення специфіки неоміфологічних тенденцій, історико-теоретичних, естетичних аспектів неоміфологізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: НЕОМІФОЛОГІЧНІ ТЕНДЕНЦІЇ В ХОРОВОМУ МИСТЕЦТВІ УКРАЇНИ 80-90-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок