Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Економічний механізм формування і функціонування ринку насіння соняшнику в Україні

Економічний механізм формування і функціонування ринку насіння соняшнику в Україні

Назва:
Економічний механізм формування і функціонування ринку насіння соняшнику в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут аграрної економіки
Української академії аграрних наук
Бронін Олег Володимирович
УДК 338.439.4:633.85+665.347.8
Економічний механізм формування і функціонування ринку насіння соняшнику в Україні
Спеціальність 08.07.02 - Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
академік УААН, заслужений діяч
науки і техніки України
Шпичак Олександр Михайлович,
академік-секретар відділення
аграрної економіки і земельних відносин
Української академії аграрних наук
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
заслужений діяч науки і техніки України
Галушко Валерій Павлович,
директор Навчально-наукового інституту бізнесу
Національного аграрного університету
Кабінету Міністрів України
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Шумейко Анатолій Іванович,
провідний науковий співробітник Інституту
садівництва УААН
Провідна установа: Інститут економіки
Національної академії наук України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “17” грудня 2002 р. о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.350.01 в Інституті аграрної економіки УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, конференц-зал, 3-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН, 03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, кім. 212.
Автореферат розісланий “15” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ситуація на українському ринку насіння соняшнику протягом останнього часу залишається досить складною. Посівні площі насіння соняшнику в 1991-2001 рр. за офіційними даними Державного комітету статистики України збільшилися з 1,6 до 2,4 млн. га, а за неофіційними – перевищили уже 3 млн. га. При цьому урожайність цієї культури падала, і в 2001 р. вона склала 9,4 ц з 1 га, що відповідає рівню, який був в Україні ще на початку минулого століття. Таким чином, валове виробництво соняшнику в нашій країні утримується в розмірі 2,2-2,6 млн. т саме за рахунок розширення посівних площ, хоча це суперечить правилам агротехніки і приводить до поступового виснаження ґрунтів. Причиною такої ситуації є те, що в кризовій економічній ситуації соняшник став одним із ліквідних, а отже і відносно вигідних сільськогосподарських товарів на ринку.
Починаючи з 1998 року, моменту коли ринок насіння соняшнику та олії підпав під контроль комерційних структур – трейдерів, прибуток, що отримується в процесі переробки та реалізації продукції кінцевому споживачу, надходить переважно посередникам. А сільськогосподарські товаровиробники та переробна промисловість не отримують необхідних для виробництва коштів. Всі ці фактори і обумовили актуальність дисертаційної роботи та її структурну побудову.
Стан вивчення проблеми. Теоретичні та практичні аспекти розвитку вітчизняного сільськогосподарського виробництва, формування продуктових ринків в умовах переходу до ринкових відносин досліджували відомі вчені - економісти В.Г. Андрійчук, П.П. Борщевський, В.І. Бойко, П.І. Гайдуцький, В.П. Галушко, І.І. Лукінов, М.Й. Малік, О.М. Онищенко, Б.Й. Пасхавер, Г.М. Підлісецький, П.Т. Саблук, Л.М. Худолій, О.М. Шпичак, А.І. Шумейко, В.В. Юрчишин та інші.
Дисертаційна робота поєднує наукові розробки щодо проблем формування і функціонування ринку насіння соняшнику в Україні з врахуванням досвіду країн з розвинутою ринковою економікою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційні дослідження безпосередньо пов'язані з тематикою наукової роботи, що проводиться у відділенні ціноутворення та інфраструктури ринку Інституту аграрної економіки УААН, визначеними програмою “Наукові основи аграрної політики трансформування економічних відносин агропромислового виробництва в ринкові умови” та зокрема її теми “Розробити методологію ціноутворення та інфраструктури ринку продукції АПК в перехідний період до ринкової економіки” (номер держреєстрації № 0196U016297).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Економічний механізм формування і функціонування ринку насіння соняшнику в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок