Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ / сторінка 2

Назва:
ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Також розглядалися випадки перехідного випромінювання в нестаціонарному середовищі, та у випадку розмитої межі розділу середовищ. Особливий інтерес при дослідженні перехідного випромінювання був пов'язаний з розглядом інтерференційних ефектів при випромінюванні частинок у багатошарових діелектриках (Файнберг та Хижняк [2]). Спектрально-кутові розподіли випромінювання в цьому випадку можуть мати значні осциляції, які пов'язані з характеристиками випромінюючих пучків та властивостями мішеней. На підставі цього ефекту розвинуто один з методів діагностики пучків заряджених частинок. Бібліографічний огляд робіт з перехідного випромінювання зроблено в роботах [3,4]. Однак дотепер не приділялося уваги питанню про вплив поперечних відносно швидкості частинки розмірів неоднорідності середовища на формування перехідного випромінювання і ця проблема в сучасній літературі, присвяченій проблемам перехідного випромінювання, залишилася не освітленою. Ця проблема набула актуальності в останній час у зв'язку з дослідженнями перехідного випромінювання електронів високих енергій в інфрачервоному діапазоні хвиль. У цьому випадку поряд з макроскопічною довжиною когерентності , яка позначає розміри області уздовж напрямку швидкості частинки, де формується випромінювання, ефективний поперечний розмір області формування випромінювання теж може бути макроскопічною величиною. Пов'язано це з тією обставиною, що поперечний розмір є добутком довжини випроміненої хвилі та Лоренц-фактору частинки і в міліметровому діапазоні хвиль для релятивістської частинки ця величина може бути порівняною з поперечними розмірами мішені, або перевищувати їх. При цьому необхідно враховувати ефект впливу поперечних розмірів неоднорідності (тобто мішені) на формування перехідного випромінювання. Це є основним питанням, якому присвячена дисертаційна робота. У дисертації проведено теоретичний розгляд питання про вплив поперечника мішені на формування перехідного випромінювання. Ця проблема є важливою для сучасних експериментальних робіт по дослідженню перехідного випромінювання пучків швидких електронів.
Випадок, коли поперечні розміри мішені можуть бути одного порядку з характерними розмірами області формування, досліджувався (у наближенні теорії збуджень) раніше тільки в задачі про рентгенівське перехідне випромінювання швидких космічних частинок на міжзоряному пилу (Гарібян і Ян Ши [5]). Разом з тим ефект макроскопічності поперечних розмірів області формування випромінювання релятивістських заряджених частинок є ефектом, притаманним багатьом другим процесам. Ця обставина, наприклад, може бути суттєвою у процесі когерентного гальмівного випромінювання на зустрічних електронно-позитронних пучках (Гінзбург, Коткін, Політико, Сєрбо [6]). У зв'язку з цим актуальною задачою є розгляд нового аспекту перехідного випромінювання - випромінювання електронів високих енергій на мішенях обмежених поперечних розмірів, та визначення умов, за яких поперечна геометрія неоднорідності (мішені) впливає на спектр випромінювання та визначення степені цього впливу. Ця задача поставлена та вирішена у представленій дисертації.
Нині також широко дискутується питання про взаємозв'язок перехідного, дифракційного, параметричного та Смісс-Парселовського випромінювань. Усі ці ефекти обумовлені однією причиною – перебудовою власного поля зарядженої частинки при взаємодії з неоднорідністю середовища, в якому вона рухається. Тому розробка підходів, за допомогою яких можна з єдиного погляду розглядати процеси випромінювання заряджених частинок високих енергій в неоднорідному середовищі також є актуальною сучасною темою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами Дисертаційну роботу проведено згідно з комплексною науковою програмою “Програма робіт по атомній науці та техніці ННЦ “ХФТІ”” за планом тем №01/56 “Розвиток теорії когерентних та інтерференційних явищ у процесах взаємодії частинок високих енергій з речовиною“, №02/56 “Розвиток теорії процесів розсіяння та випромінювання частинок високих енергій у речовині та в інтенсивних зовнішніх неоднорідних полях”, які виконувались в ІТФ ННЦ “ХФТІ”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок