Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ / сторінка 3

Назва:
ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Задача про перехідне випромінювання електронів високих енергій, як складова частина вищеназваних тем, була вирішена автором сумісно з науковим керівником, доктором фіз.-мат. наук Шульгою М. Ф.
Мета і задачі дослідження Метою дисертаційної роботи є розвиток теорії перехідного випромінювання електронів високих енергій в тонких мішенях з урахуванням впливу поперечної геометрії мішені, визначення впливу обмеженості поперечних розмірів мішені на спектрально-кутові характеристики випромінювання. Предметом дослідження є динаміка розповсюджування електронів високих енергій у неоднорідному середовищі. Об'єкт дослідження – перехідне випромінювання релятивістського електрона в тонких мішенях обмежених поперечних розмірів. Дослідження проведено за допомогою методів класичної електродинаміки, основними рівняннями є рівняння Максвела та граничні умови для електромагнітних полів та індукцій на межі розділу середовищ. Використані методи теорії збуджень, дифракції Гюйгенса, метод функції Гріна, методи “електричних зображень” зарядженої частинки та “запізнілих” потенціалів Лієнара-Віхерта.
В дисертації досліджено такі задачі:
1. Знаходження загального виразу для спектрально-кутової густини перехідного випромінювання електронів високих енергій з урахуванням поперечних розмірів мішені.
2. Дослідження впливу макроскопічності поперечних та поздовжних розмірів зони формування випромінювання на сумарну величину потоку електромагнітної енергії, що потрапляє до детектора.
3. Знаходження формул для обчислення спектра випромінювання швидкого електрона для конкретних мішеней, використаних у типових експериментах.
4. Встановлення взаємозв'язку між дифракційним та перехідним випромінюванням.
Наукова новизна одержаних результатів В дисертації вперше проведено дослідження впливу поперечної геометрії мішені на формування перехідного випромінювання релятивістського електрона в інфрачервоному діапазоні хвиль. Здобуто новий загальний вираз для спектрально-кутової густини випромінювання в неоднорідному середовищі, який можна застосовувати для розрахунків спектра перехідного випромінювання в конкретних випадках геометрії поперечника мішені.
Вперше здобуто вираз для спектрально-кутової густини випромінювання для мішеней – диска та квадратної пластини, де враховуються ефекти макроскопічности довжини та поперечника зони формування випромінювання і залежність потоку енергії, яка проходить крізь детектор, від місцезнаходження детектора та поперечних розмірів мішені.
Вперше вказано на умови впливу обмеженості поперечника мішені на формування міліметрового перехідного випромінювання швидкого електрона. Знайдено характерні параметри, які визначають порядок впливу вищезгаданих ефектів.
Доведено, що для випадків, коли поперечні розміри зони формування менші, або більші відповідних розмірів мішені, спектрально-кутова густина електромагнітної енергії, яку фіксує детектор, може бути суттєво різною. Ця обставина не бралася до уваги при аналізі останніх експериментальних даних, знайдених на прискорювачах.
Новим є висновок про те, що при дослідженні перехідного міліметрового випромінювання швидких електронів треба брати до уваги як поперечні розміри мішені, так і поперечник детектора, якщо він знаходиться в межах зони формування випромінювання. Доведено, що як перша, так і друга обставина можуть сильно впливати на величину потоку електромагнітної енергії крізь детектор.
Практичне значення одержаних результатів Здобутий в дисертації загальний вираз для спектра перехідного випромінювання швидкого електрона на довільній неоднорідності середовища дає змогу обчислювати спектр випромінювання у конкретних експериментальних умовах. Для випадків, які найбільш часто досліджуються в експериментах - диска та квадратної пластини, знайдено вирази для спектрально-кутової густини перехідного випромінювання, які можуть бути використані безпосередньо.
Вказано, що при аналізі отриманих даних у ряді сучасних експериментальних досліджень перехідного випромінювання банчів швидких електронів використовувалися результати теорії перехідного випромінювання заряджених частинок на нескінчених мішенях, тоді як дослідження проводились в умовах сильного впливу обмеженості використаних в експериментах мішеней на формування досліджуваного випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок