Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ / сторінка 5

Назва:
ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
За цих умов загальна інтенсивність випромінювання пропорційна квадрату товщини пластини. Умова “тонкої” мішені також дозволяє уникнути внеска випромінювання Вавілова-Черенкова до загальної інтенсивності випромінювання, тому що випромінювання Вавілова-Черенкова формується в середовищі на довжині . Для тонких пластин докладно розглядаються випадки, коли її діелектрична проникність слабко відрізняється від діелектричної проникності оточуючого середовища (вакууму), та коли мішень є ідеальним провідником (в цьому випадку діелектрична проникність є комплексною величиною, з уявною частиною, що значно перевищує одиницю). Наведено та проаналізовано вирази для спектрально-кутової густини випромінювання і спектрального розподілу інтенсивності для таких мішеней. У разі пластини, напівпрозорої для падаючого поля, інтенсивність перехідного випромінювання значно менша за інтенсивність потоку енергії власного поля електрона. Тому основну увагу звернено на розглядання властивостей перехідного випромінювання лише за межами зони формування. Аналіз спектрально-кутового розподілу випромінювання свідчить, що максимум кутового розподілу перехідного випромінювання знаходиться поблизу характерного кута випромінювання релятивістської частинки , а інтенсивність його пропорційна квадрату товщини мішені. У випадку металевої мішені власне поле електрона і поле перехідного випромінювання рівні за порядком величини. Поза межами зони формування внесок інтерференцій між власним полем електрона та полем виникаючого випромінювання зневажливо малий, тобто вищеназвані поля розділяються. Загальна інтенсивність потоку енергії буде дорівнювати сумі однакових за величиною інтенсивностей потоку перехідного випромінювання та потоку енергії власного поля електрона. При цьому максимум кутового розподілу перехідного випромінювання міститься, як і у попередньому випадку напівпрозорої мішені, навколо характерного кута . Коли детектуюча апаратура розташована в межах зони формування, інтерференція між полями відіграє суттєву роль і максимум загального спектрально-кутового розподілу визначається співвідношенням характерних кутів та (де - частота випромінювальної хвилі, - відстань детектора від мішені).
У першому розділі також окремо досліджувана задача про знаходження полів зарядженої частинки, що перетинає металеву мішень на основі методу електричних зображень частинки в металевому дзеркалі. За допомогою цього методу вдається проаналізувати еволюцію полів частинки та “реакції середовища” (що трансформується в поле перехідного випромінювання поза межами зони формування) після прольоту частинки крізь металеве дзеркало. Цей метод узагальнюється в наступних розділах на випадок тонкої металевої мішені з обмеженим довільним поперечником.
У другому розділі розглядається випромінювання, яке виникає після прольоту високоенергетичного електрона крізь тонку діелектричну пластину довільних поперечних розмірів, розташовану у вакуумі. Основна увага приділяється дослідженню впливу поперечних розмірів мішені на інтенсивність виникаючого після прольоту випромінювання. Передусім розглядається поле випромінювання на далеких відстанях від мішені, тобто у хвильовий зоні. Дослідження проведено за допомогою методу функцій Гріна. Доведено, що поле виникаючого внаслідок прольоту електрона крізь мішень випромінювання повністю визначається еволюцією налітаючого поля в області неоднорідності середовища, тобто в межах мішені. Отже, коли всередині мішені діелектрична проникність постійна, поле випромінювання повністю визначається поперечною геометрією мішені та виглядом поля електрона в межах мішені. Обчислюючи поле всередині мішені для конкретних випадків мішеней, ми визначаємо спектрально-кутову густину випромінювання у вакуумі на великих відстанях від мішені
.
Тут - хвильовий вектор у напрямку випромінювання (), - поле в межах мішені. Діелектрична проникність дорівнює одиниці поза межами мішені та постійна всередині її.
Досліджено випадки, коли мішень є напівпрозорою для поля електрона, та коли мішень є ідеальним провідником.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок