Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ / сторінка 6

Назва:
ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
У першому випадку розглядається перше наближення теорії збурень, коли поле всередині напівпрозорої пластини збігається з полем електрона у вакуумі. У другому випадку розглядається задача про проникнення поля електрона до металу. Поле електрона всередині металу розраховується за допомогою результатів першого розділу, де була точно розв'язана задача про поле частинки у нескінченій металевій мішені. В обох випадках розглядаються варіанти, коли мішень являє собою диск з радіусом та квадратну пластину з стороною . Доведено, що спектральна-кутова густина випромінювання в цих випадках є добутком спектрально-кутової густини випромінювання на нескінченій в поперечнику мішені та функції, яка відповідає за вплив обмеженості поперечника мішені на інтенсивність випромінювання.
,
де (- характерний поперечний розмір мішені, - швидкість електрона) та ( та - кути циліндричної системи коордінат).
Вирази для функцій , що відповідають мішені-диску або квадратній пластині, набирають однакового вигляду як для напівпрозорої, так і для металевої пластин. У найпростішому випадку, коли мішень являє собою диск, "функція впливу поперечних розмірів мішені" має вигляд
,
де - функції Макдональда та Бесселя першого порядку, та . . Графіки функції , які позначають залежності функції від співвідношення поперечнику пластини та поперечнику зони формування випромінювання наведено на рисунку 1.
Аналіз відповідних функцій свідчить, що вплив обмеженості мішені на величину інтенсивності випромінювання визначається параметром , де - характерний поперечник зони формування випромінювання релятивістської частинки, - довжина випромінювальної хвилі, - Лоренц-фактор електрона. Здобуті результати свідчать, що при інтенсивність випромінювання значно зменшується порівняно з випадком , коли мішень можна розглядати як нескінчену пластину. Для релятивістських електронів значне зменшення інтенсивності випромінювання виникає, при . Тому для електронів з енергіями порядку 100-200 МеВ у міліметровому та субміліметровому діапазонах хвиль може спостерігатися ефект значного спадання інтенсивності перехідного випромінювання на мішенях з поперечником, що не перевищують 10-20 см. В багатьох сучасних експериментальних роботах по дослідженню міліметрового та субміліметрового перехідного випромінювання банчів швидких електронів застосовувалися мішені з поперечником порядку 10 см. При цьому для аналізу знайдених даних були використані результати теорії перехідного випромінювання електронів на нескінчених пластинах. Здобуті в роботі результати свідчать, що в цьому випадку енергій електронів та співвідношення розмірів пластинок і поперечника зони формування потрібно використовувати наведені тут формули, які враховують вплив поперечних розмірів мішені.
У третьому розділі розглядається співвідношення між перехідним та дифракційним випромінюванням. Досліджується задача про випромінювання, що виникає при прольоті релятивістського електрона крізь тонкий ідеальний екран. Ця задача виникає при розгляді тонких мішеней, тобто при (- товщина пластини). Розглядається два типи виникаючого випромінювання “вперед”: дифракційне, що спричиняється дифракцією налітаючого поля електрону на краях мішені, та перехідне, що утворюється після вильоту електрона з середовища, що екранує його власне поле. Для визначення поля дифракції в роботі застосовується принцип Гюйгенса. Задача про визначення поля перехідного випромінювання збігається з розглянутою в першому розділі роботи задачою. Отже, в рамках запропонованого підходу поперечна геометрія мішені впливає лише на дифракційну частину випромінювання, яка визначається інтегралом від налітаючого власного поля електрона по площині, не зайнятій екраном. У цьому розділі на відміну від методу дослідження, застосованого в другому розділі, ми дістаємо вираз для поля випромінювання, що виникає після прольоту релятивістського електрона з постійною швидкістю через тонкий ідеальний металевий екран довільних поперечних розмірів, не обчислюючи поле всередині мішені. Запропонований метод залишається справедливим і для класичної задачі прольоту зарядженої частинки крізь отвір в екрані.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок