Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,52 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКIВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНIВЕРСИТЕТ
ім. В. Н. КАРАЗІНА
Добровольський Сергій Миколайович
УДК 539.27, 530.145
ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ
01.04.16 - фiзика ядра, елементарних частинок i високих енергiй
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
ХАРКIВ-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
ШУЛЬГА Микола Федорович,
Національний Науковий Центр “ХФТІ”,
директор Інституту Теоретичної Фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
ЛАЗУРИК Валентин Тимофійович,
Харкiвський національний університет ім. В. Н. Каразіна,
старший науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук,
СОЗНІК Олександр Петрович,
Військовий Інститут Внутрішніх Військ,
старший науковий співробітник.
Провідна установа:
Інститут Теоретичної Фізики НАН України,
Відділ теорії елементарних частинок
та космології, м. Київ.
Захист відбудеться 13.10 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.12 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, м. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 11.09. 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнiсть теми. Нині в багатьох країнах велика увага приділяється теоретичному та експериментальному дослідженню випромінювання заряджених частинок високих енергій у неоднорідному середовищі. Це параметричне та резонансне випромінювання, ефект Смісс-Парсела, перехідне і дифракційне випромінювання. Особливий інтерес мають випадки когерентного та інтерференційного випромінювання, коли через речовину проходить пучок (банч) швидких частинок або неоднорідність речовини є періодичною. У зв'язку з розвитком сучасної техніки формування ультракоротких пучків частинок з'явилася можливість спостерігати когерентний ефект у деяких видах випромінювання у далекому інфрачервоному діапазоні хвиль (міліметрові та субміліметрові хвилі). Так, в Германії, Японії, США та Франції в останні роки проводились експериментальні дослідження когерентного ефекту інфрачервоного перехідного випромінювання пучків швидких електронів (з енергією порядку 100-200 МеВ) на металевих мішенях. Когерентний ефект може виникати внаслідок інтерференції між випромінюванням усіх електронів пучка. Також досліджуються інтерференційні ефекти перехідного випромінювання на різних мішенях, якщо електрони перетинають стопку пластинок. Теоретичне та експериментальне вивчення когерентного випромінювання банчів високоенергетичних електронів як у випадку перехідного випромінювання, так і для резонансного або випромінювання Смісс-Парселла дає потужний інструмент для недеструктивної діагностики банчів частинок високих енергії. Крім того, є можливість застосовувати когерентний ефект у перехідному випромінюванні для конструювання нового типу джерел вузькополосного рентгенівського квазімонохроматичного випромінювання. Вищезгадані типи випромінювання також застосовуються для формування “затравочного” випромінювання в інфрачервоних та ультрафіолетових лазерах на вільних електронах.
Існує досить багато робіт, де проводилося теоретичне дослідження перехідного випромінювання заряджених частинок. Після появи першої роботи Гінзбурга та Франка [1], де розглядалася можливість випромінювання зарядженої частинки, яка перетинає з постійною швидкістю межу між двома середовищами, було досліджено широкий спектр задач, пов'язаних з перехідним випромінюванням, таких, як перехідне випромінювання в присутності ефекту Вавілова-Черенкова, перехідне випромінювання в анізотропному, гіротропному або нелінійному середовищі та в середовищі, що має просторову дисперсію.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ПЕРЕХІДНЕ ВИПРОМІНЮВАННЯ ЕЛЕКТРОНІВ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ НА ТОНКИХ МІШЕНЯХ У МІЛІМЕТРОВОМУ ДІАПАЗОНІ ХВИЛЬ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок